אודות סינגפור

דף הבית >> אודות סינגפור
אודות סינגפור
מה היא סינגפור- האם היא סין או משהו אחר? האם היא מודרנית או מסורתית, חדשנית, עתידנית, או מדינה מתפתחת באסיה? איזה שפות מדברים כאן? סינית, הודית, מאליית, אנגלית סינגליש ועוד ועוד. איזה מאכלים מבשלים כאן ובאיזה דרך אוכלים אותם?
שאלות אלו ורבות נוספות אנו שואלים עם הגיענו לסינגפור למספר שנות עבודה שליחות או לימודים.
למעשה סינגפור היא כל אחד ואחד מהדברים הנ"ל, וכל אדם מוצא בה או שם את הדגש על מה שמעניין אותו.
מבחינתי סינגפור הייתה הפתעה גדולה. לצד חברה מתקדמת ומתוכננת למופת, מתקיימים בה חיי הרמוניה בין מספר גזעים עיקריים- סינים, הודיים ומלזים , וכן נשמרים בה כל מרכיבי התרבות של כל אחד מהעמים החיים בה.
למרות היותה מדינה מודרנית ומתקדמת, שומרים אזרחיה על המסורת עתיקת הימים שהביאו איתם מארצותיהם. מאמינים מכל הגזעים מקיימים מנהגים וחגיגות במקדשיהם אשר נראה כי פסו ועברו מהחברה המתקדמת והמודרנית. אולם כאן הם מוצאים את מקומם לצד חיי מדע וכלכלה – בעושר רב ובמגוון אין סופי.
הטכסים אשר נראים לנו היהודים-ישראלים, משונים וזרים- קיימים בסינגפור ובכלל בארצות דרום מזרח אסיה בצורות רבות. הדתות השולטות- בודהיזם, הינדואיזם, מוסלמים ונוצרים- וכן קהילה קטנה של יהודים- חיות בהרמוניה מופלאה זו לצד זו.
ולנו הבאים מארץ שסועה בין דתות גזעים ובין עצמינו לעצמינו- נותר להסתכל להשתאות וללמוד! אולי נוכל להביא דבר ממה שחווינו כאן לתוך מציאות חיינו בישראל. וגם אם לא- לפחות למדנו והרחבנו את אופקינו במשך השהות כאן.
 
לייבסיטי - בניית אתרים