אוכל יפני אורגני פנינה רפפורט

דף הבית >> אוכל יפני אורגני פנינה רפפורט
AKARI- חנות קטנה ומטריפה
פנינה רפפורט
לפני הכל גילוי נאות:
1. אני לא אוהבת ירקות חיים. "סלט גדול עם קצת לימון ושמן זית..."  
ממש   לא לא לא עושה לי את זה.
2. יפן מאוד מסקרנת אותי. הטיול שלנו ליפן היה מדהים. לא נסע שוב.
אזל הזמן (עד לחזרה לארץ) וגם התקציב.
3. אני לא אוהבת קניונים גדולים, לא בסינגפור ולא בשום מקום אחר. עדיין הולכת לאיבוד בקניון איילון השטוח ועם שדרות שתי וערב.
4. יש לי חולשה למוצרים אורגניים ולמוצרים שברשימת המרכיבים שלהם לא מככבת אות E עם שלל מספרים.

כנראה זה מה שהביא אותי לחנות קטנטנה ומטריפה (אותי) בשם AKARI. זו חנות למוצרים אורגניים  מיפן. החנות נמצאת במרכז קניות בשם Anchorpoint. (נ.צ. – מול איקא, יש מעבר עילי להולכי רגל המחבר ביניהם).
מה אני קונה שם? רטבים! כדי לעודד את עצמי לאכול סלט (ראי סעיף 1( אני מגוונת ברטבים.
רק 2 כפיות מהבקבוקון... "וקדימה אוכל!"
הרוטב הראשון שניסיתי היה עם נגיעות של מנגו, כי זה ללכת על בטוח.היה לי טעים.
בפעם האחרונה שהייתי שם קניתי רוטב בטעם תה ירוק. רוטב נוסף שקניתי הוא עם בצל וקארי יפני. פשוט מדהים! הולך מצוין על קינואה (איכס), דוחן (איכס) וכו' (איכס). ההמלצה הזו כבר לא רלוונטית כי קניתי את כל הבקבוקים שהיו על המדף כי המוכרת אמרה לי שהמותג הזה לא יגיע יותר לחנות. אגב, המוכרת היא מאוד חביבה, נותנת הסברים למי שעושה את צעדיו הראשונים בחנות. לדוגמה, אמרתי לה שרוטב הסומסום שקניתי היה לי קצת חמצמץ. היא לא אמרה לי את משפט המפתח המקובל: אז תנסי משהו אחר. לא. היא רק יעצה לי איך להתאים את הרוטב לחיך הבעיתי שלי. פשוט להוסיף קצת דבש לתוך הבקבוק. איך בשלנית כמוני לא חשבה על זה קודם!? אבל, לא בי עסקינן אלא במוכרת. בפעם האחרונה שהייתי בחנות היא עשתה לי טקס טעימות רטבים. הבסיס בכולם הוא זהה, אבל השוני הוא בנגיעות שונות של עגבניות, אוכמניות,פירות יפניים לא מוכרים.


מה עוד אני קונה שם?
תערובת לפנקייק להכין לנכדים (טרם הכינותי). רשימת המרכיבים מאוד מגוונת וגם "נקייה" ( ראה סעיף 4). בין המרכיבים: דוחן, אבקת גזר, דלעת ובטטה.  תוך כדי הכתיבה עולה בי המחשבה אולי אכין את זה לפני שאשלח (כמובן בדקה ה-90) את המייל הזה לרחלי .
מה אקנה בפעם הבאה?
בחנות הזו סוף סוף מצאתי מיץ יוזו (yuzu) טהור וגם קליפה מגוררת שלו. מאוד יקר, אבל מסקרן אותי לנסות. יוזו שייך למשפחת ההדרים והוא מאוד מזוהה עם המטבח היפני. קראתי שהפרי הוא הכלאה קדומה בין מינים שונים של מנדרינה חמוצה ואתרוג סיני. איך לא, כמובן שמתחילים לגדל אותו גם בארץ.
עוד ראיתי בחנות שניתן לקנות אבקות של בטטה סגולה, ברוקולי, גזר ועוד ירקות . זה משהו שיכול לשמש כצבע למזון. מפנטזת להכין לנכדים מאכלים בצבעים משוגעים. במקרה הזה, גם בריא וגם צבעוני. איך שהכל אצלי בסוף מתנקז לגעגוע לנכדים.
 
יש עוד הרבה מוצרים כמו תה יפני, דבש יפני, שום שחור יפני וכו' וכו'. לשם טרם צללתי, אבל בניגוד לחנויות גדולות (ראה סעיף 3), בזו יש לי מורת דרך - המוכרת.
ברשתות המזון הגדולות והיוקרתיות המדפים אולי עמוסים במוצרים האלה, אבל בחנות הזו מצאתי את
ה- Little Japan שלי בסינגפור (ראה סעיף 2).


אש"ל:
1. רטבים 6-8 דולר, תערובת לפנקייק 7.5 דולר
2. AKARI Japanese Natural Products
Anchorpoint  #B1-37, Tel: +65 64712314
https://www.facebook.com/pages/AKARI-Japanese-Natural-Products/348344298631517
3. קישור לעוד דברים שאפשר לנסות במרכז קניות הזה:

 
לייבסיטי - בניית אתרים