ארוחת וביקור בבית סינגפורי

דף הבית >> ארוחת וביקור בבית סינגפורי

ביקור וארוחה בדירת  HDB של ידידה סינגפורית
רחלי אורן

ביקור בבית של סינגפורים הנמצא בשכונת HDB איננו ענין יום יומי. בדרך כלל יעדיפו הסינגפורים להיפגש מחוץ לבית בבית קפה, מסעדה או פוד קורט. לכן מאד שמחנו כשהוזמנו לבקר אחר הצהרים אחד לפני כשבוע בביתה של קתרינה, ידידה מקומית.
הבית נמצא באחת השכונות הצפוניות באזור ג'ורונג, והוא דומה למאות או אלפי הדירות הנבנות כאן על ידי ממשלת סינגפור. כחמישה בנינים מסומנים במספרים, ובדרך כלל צבועים על מנת שיהיה קל להתמצא. המסדרונות ארוכים ופתוחים (ע"פ משנתו וחזונו של מנהיגם הנערץ לי קואן יו) כדי שהשכנים (מכל העדות) ישוחחו בינהם וייכירו איש את רעהו. הסביבה נקיה, פשוטה, ומשחקי ילדים וכסאות מפגש מצויים במרחב התחתון שמתחת לבתים.
כמובן שיש MRT בקרבת מקום וכן אוטובוסים.
כשהגענו אחר הצהרים לביתה של קתרינה, חיכו לנו כבר מלבדה, גם שתי בנותיה, ילדיהן וחתנה. כולם התרגשו מאד מהמפגש.
עלי לציין כי זהו מפגש תודה, לאורחינו- גיגי ושלומית, אשר ארחו אותה בירושלים לפני כשנתיים.


התכבדנו במיץ ומים והוזמנו לשולחן. עליו כבר הוצבו קערות ובהן המרכיבים העיקריים של הארוחה. "עלי בצק " הנקראים SKIN בגלל שהם כל כך דקים, עלי חסה, שרימפס, רוטב מתקתק, מלפפונים, נבטים ובוטנים גרוסים.
קתרינה ספרה על המאכל, וכי היכירה אותו מאמא הסינית והוא נקרא פופיה- רול מגולגל. אז הדגימה לכל אחד מאיתנו איך להכין את הרול. מניחים את עלה הבצק, מורחים את הרוטב המתקתק ועליו מוסיפים את החסה. בתוך החסה אפשר לשים את כל שאר המרכיבים, מלפפונים, שרימפס, נבטים וקישוט של בוטנים גרוסים.
כמובן שלא יצא לנו כמו שצריך... אבל היה טעים מאד.


בחירתה של קתרינה בסוג מאכל זה, הייתה מצוינת, כי היא הביאה לשיחה, לאינטרקציה בין כל היושבים, ולצחוקים רבים. כמו כן יכלה לספר על המסורת הסינית ועל משפחתה דבר שהיה מענין מאד.
אי אפשר להסתכל, לבקר או להשוות ארוחה שכזאת בעינים מערביות, כי הכללים שונים מהיסוד. אך  החוויה מקרבת בעוד צעד קטן, להכרת הסינגפורים ואורחות חייהם.

 
לייבסיטי - בניית אתרים