ביקור ישראל 2016

דף הבית >> ביקור ישראל 2016

ביקור בארץ 2016
רחלי אורן


רק שבועיים הייתי הפעם בארץ, אבל הספקתי "לטעום" מכל מה שיש לישראל להציע. החל בתופעת הסכינאים הפלסטינים אשר עד מהרה הצטרפו אליהם קיצונים משלנו. אימה, ופחד המלווה באלימות מילולית ופיסית שררו במרחב הציבורי. האינתיפאדה הקצרה יחסית שהתרחשה הפעם, התבצעה בעיקר ע"י אנשים צעירים, בלתי מאורגנים, כולל ערביי ישראל. הרצון שלהם לנקום בנו ולגרום סבל ויאוש אצלנו, גבר על הרצון לחיים, והם היו מוכנים להקריב את חייהם להמשך המאבק ( כפי שהם רואים אותו) בישראל.
השיח התלהט כמו שאנחנו והם יודעים, ורק פעילות דיפלומאטית עניפה הצליחה להרגיע את האזור, ולעצור את שפיכות הדם. לנו הציבור הישראלי, ולמרבית
הציבור הערבי, הוצבה מראה בוהקת המציגה את מורכבותו של הסכסוך ואת
הצורך במנהיגות אחראית ובוגרת, הבוחרת בחיי שלום על פני מלחמה.
אך ישראל, כמו ישראל, מתאוששת במהירות שיא, והחיים חוזרים למסלולם תוך
זמן קצר ביותר.המסעדות שוב מתמלאות, וכן רחובות תל אביב,וצדדיה היפים של הארץ חוזרים ונגלים.וכך יצאתי לטיול עם חברה לזכרון יעקב, לראות את המלון החדש "אלמא" אשר שופץ בקפדנות גדולה, והפך להיות מלון אומנות ובית לכל האומנים הישראלים כולל מוזיקאים ועוד.
המקום נבנה ב-1968 על ידי הארכיטקט הידוע יעקב רכטר והיה שייך  לקופ"ח כללית כבית הבראה, ונקרא בית מבטחים. במשך השנים הוא עבר גלגולים רבים עד שנרכש על ידי לילי אלשטין ב-2005, והפך לקומפלקס של אומנויות ואירוח. המלון יקר, אולם כדאי לבקר בו ולראות את הארכיטקטורה המיוחדת, הצופה על הים ועל בריכות הדגים של קבוץ מעגן מיכאל, ולטעום עוגה בבר והקפה הנחמד של המלון, תוך כדי בחינה של אוסף האומנות המענין התלוי על קירות המלון.


משם המשכנו למדרחוב הקצר של זכרון יעקב, אך בהחלט בעל אופי וענין רב.
זהו טיול של חצי יום מתל אביב או מחיפה,המאפשר ליהנות מיופיה של הארץ, ולשכוח לכמה שעות את המצב הפוליטי והסכסוך המתמשך.
נסיעה במרחבים (אשר כל כך חסרים לי בסינגפור) המשתנים לפי כיוון הנסיעה, ומשתרעים על פני קילומטרים רבים
הינה חוויה נפלאה. אחרי סינגפור, ישראל נתפשת כמדינה גדולה ורחבת ידיים.
המציאות בארץ מורכבת ביותר, אך המפגש עם המשפחה, החברים, האוכל המדהים, והנופים המוכרים, הופכת מבחינתי, כל ביקור לאושר גדול.

 
לייבסיטי - בניית אתרים