האיש הזקן בעולם

דף הבית >> האיש הזקן בעולם

ניצול שואה בן 112 הוא האיש הזקן ביותר בעולם ב-2016. 
לראשונה שמעתי על כך מביתי יערה, אשר צילמה את האירוע בו הוכרז מר. קריסטל כאיש הזקן ביותר על ידי ספר השיאים של גניס, ואחר כך סיפרה לנו על חייו המיוחדים במינם. והנה אני קוראת על כך גם בעיתון המקומי בסינגפור. מר קריסטל נולד ב-1905 בפולין ועבר שתי מלחמות עולם.
לאחר מלחמת העולם הראשונה הקים עם אביו בית חרושת לממתקים בעיר לודז' שם הוא חי עם אשתו ושני ילדיו.
ב-1939 כשהנאצים נכנסו לפולין הוא הועבר לגטו לודז' שם
המשיך לעשות ממתקים במשך 4 שנים. אז נשלח לאושויץ ואיבד את כל משפחתו- אשתו ושני ילדיו. בזה לא תמו תלעותיו, והוא נשלח למחנה עבודה שם היה עד 1945 סוף המלחמה. כשהוא שוקל 36 ק"ג חזר לעירו לודז' ועלה לארץ ב-1950 עם אשתו השנייה וילד. בארץ המשיך לעבוד בייצור ממתקים. בשיחה עם כתב הארץ אמר מר קריסטל כי אנשים צריכים לעבוד ככל שהם יכולים על מנת לבנות את מה שנהרס.
כאשר הוגשה לקריסטל התעודה של ספר השיאים של גינס בביתו בחיפה, הוא אמר כי אינו יודע מה הסוד לאריכות ימים. "אני מאמין שהכל נקבע מלמעלה ולעולם לא נדע את הסיבות מדוע", הוא אמר, "היו אנשים חכמים ממני, חזקים ממני ויפים ממני שכבר לא חיים בינינו. כל מה שנותר לנו לעשות זה להמשיך לעבוד קשה ככל שנוכל ולבנות את מה שאבד". 
תמונה של המשפחה המורחבת בישראל

הכתבה הופיעה בעיתון הארץ, ובסטרייט טיימס.
http://www.guinnessworldrecords.com/news/2016/3/guinness-world-records-announces-holocaust-survivor-israel-kristal-as-worlds-old
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים