הגבר מן החלומות

דף הבית >> הגבר מן החלומות
הגבר מן החלומות- של נשים אחרות
רחלי אורן
הגבר מן החלומות הוא שחרחר מצולק מהשמש, כמעט בן 70, אשר אש מרצדת בעיניו ורוח קרב פועמת בחזו. Winner הוא קורא לעצמו, ואני היושבת מולו, עוד לא מבינה למה הוא מתכוון.
כמעט 12 שנים עברו עליו ביאכטה במימי הים התיכון, עד שנקרא לדגל על ידי נוא , נסיכה תאילנדית בעצמה. 
הגבר מהחלומות שמנמן, נמוך עם בלונד צבוע. האש המרצדת בעיניו עשויה מחלומות לכבוש את העולם, וגם הוא כבר עבר את ה-60. הוא מצליח בעסקים, ורגיש לפרטים. חייכן ומצחיקן. קרלי כישפה אותו במבטא הסיני הרך המתגלגל על שפתיה.
הגבר מהחלומות היה פעם מנהל גדול, אשר חלש על גדודי עובדים, ואש המזרח התיכון צילקה את נפשו לתמיד. הוא כבר לא חולם עליה, ומצא את שלוותו במזרח הרחוק מאד, מפרטיו הביולוגים.
כן כולם משלנו, ומכירים את חברינו, ואת אגדותינו. 
אבל עכשיו הם לוחמים חולמים ומאוכזבים ,צינים וכועסים. הנשים שלהם, אבדו ענין. לוחמי החירות והחופש שלהן, יצאו סוף סוף לחופשי, והן מקבלות את זה.
אך אי שם מסביב לעולם, ישנן נשים אחרות, קטנות מאיתנו, עדינות מאיתנו, אוהבות כמו פעם, המוכנות לקלוט אותם
לחיקן הרך, ולשמוע את סיפורי צלקותיהם בשקט וברגש. וזה לא בהכרח רק סקס.
והשלווה חוזרת אליהם- הגברים מהחלומות. הם חוזרים לחייך, ולצחוק. 
התופעה של משבר גיל ה- 60 - 50 אצל גברים ידועה זה מכבר. אמנם אינני פסיכולוגית בהכשרתי, אבל השיח החברתי, פסיכולוגי, כבר איננו בוחן משברים רק מזווית ראיה נשית. הסיבות למשבר הגיל דומות אולי בין המינים, אך הפרשנויות שונות והמעשים הנלווים לכך גם הם שונים. אחת התופעות המוכרות ביותר, הינה גירושים ו"מעבר" לאשה צעירה, יפה ובעיקר "חדשה".
בעוד שבארץ, מתקיים מערך שלם של משפחה, חברים ואפשרויות טיפול אשר עוזרים לשני הצדדים, הרי שברילוקישן, כל הנ"ל כמעט ולא נמצאים, ולכן האיום נתפס כקשה עוד יותר. 
התופעה מקבלת כאן גם טוויסט, מבחינת המבחר והמגוון. לא פעם, וגם לא פעמיים, אנו פוגשים כאן את הזוגות המעורבים (עם הבדלי גיל, חזות, והכנסה משמעותיים) ועיננו כלות. 
למה? מה היא מוצאת בו? קרח, שמן, וכמו שאמרנו מצולק. ומאיה אומרת, כי מסתבר שהגבר מהחלומות של אחת,
עשוי להיות הגבר מהסיוטים של אחרת.
האם זה ייחודי לישראלים? ממש לא. 
אבל אולי לישראלים נלווית תחושת החמצה גדולה מאד גם מהמדינה, מה"בית" במובן הרחב יותר. וזה מתקשר להתחלת הסיפור, בו הצלקות הנלוות לגברים מהחלומות הישראלים,אינם רק מבנות זוגם.
 
עד שהם פוגשים אותנו במקרה, הנשים מהארץ הקדומה,עצמאיות וגדולות, ואז הם, שמחים בחלקם, מעיפים מבט, ועוזבים לעשן בשקט בחוץ. 


גילוי נאות: רק אחרי כמעט 8 שנים באסיה, כשמאחורי הרבה גברים מ"החלומות" המסתובבים עם אסייתיות קוקטיות לצידם, החלטתי לכתוב על הנושא. לפני זה חששתי. 
בסופו של דבר- אני האשה משם, דעתנית וגדולה.
 
לייבסיטי - בניית אתרים