הורות

דף הבית >> הורות
בית ספר להורים- סינגפור
 רחלי אורן
בכיו של ילד בן כ 5 המנסה להדביק את צעדי אימו הממהרת, אתמול בערב בפארק בסיומה של הופעה, והקול הרוגז שענה לו - האם הוא מעוניין להישאר לישון בפארק? או שכדאי שיתחיל לרוץ קדימה איתה, העלה בי זיכרונות רבים מימי גידול ילדינו הצעירים, והזכיר לי את התסכול בו חשתי פעמים רבות כשילד זה או אחר היה עצבני, כועס, עצוב או סובל.
 

לידה הינו תהליך טבעי אשר אינו דורש השכלה מיוחדת ואו לימודים, ומתקיים באופן אינטנסיבי בכל העולם, אך חינוך ילדים וגידולם באופן בריא ותורם להתפתחות אישיותם- הינה משימה קשה אשר לרובינו אין את ההכשרה המתאימה לכך.
בארץ קיימים מספר ארגונים כמו ״אדלר״ ואחרים, המסייעים להורים צעירים וגם לא כל כך, ללמוד ולרכוש כישורים המתאימים להורים.
 
בסינגפור, אני קוראת בעיתון היומי, החלו גופים פרטיים לקיים קורסים מסוג זה החל מ-2003 . ״הורות עם ביטחון״ הוא שמו של הקורס בו נפגשים הורים עם מדריכים ולומדים ביחד איך לפתור בעיות הצצות חדשות לבקרים. בין הנושאים הרבים העולים בשיחות ומפגשים אלו, אפשר להזכיר את יצירת גבולות לילדים, תקשורת בין הגילים,יצירת ביטחון עצמי אצל הילד ועוד.
 
בשנים האחרונות יש גידול מתמיד בהורים המבקשים להשתתף בקורסים אלה, ומסגרות נוספות קמות כל הזמן. הורים המוצאים עצמם עובדים שעות רבות בניסיון להעלות ולשמר את רמת חייהם, מוצאים כי גידול ילדים הינה משימה תובענית ומאתגרת, בה הכישורים שרכשו בלימודיהם, אינם עוזרים ותורמים לחיי המשפחה והילדים.
המעבר בכל העולם, מחברה מסורתית, בעלת עבר ונסיון רב, לחברה חילונית ואו מסורתית דמוקרטית יחסית, העלה את הצורך ב״מנהיגים״ מסוג חדש, כאלה המדריכים בעניינים יום יומיים!
 
הספרות הקיימת בנושא גידול ילדים, באה רובה מהמערב, ואיננה נותנת תשובות מלאות להורים באסיה! הערכים המוצגים שם, אינם תואמים את התרבויות המסורתיות כאן ובסביבה, וההורים הסינגפורים- בכתבה, הרגישו כי הם צריכים מסגרות מקומיות שלהם על מנת להתפתח וללמוד כיצד להיות הורים טובים יותר.
הילד הבוכה, מתחילת הכתבה, עבר על פנינו כעבור כעשר דקות, כשהוא צועד במהירות על יד אימו, ומשוחח איתה בעירנות על כל מה שראה בדרך.
נרגענו, כי ראינו מול עיננו תהליך בהתהוות- אשר היה יכול להסתיים בצרחות, כעסים ותסכול- אך האם הצעירה- הצליחה בהחלט לנווט את ילדה לחשיבה ופעילות חיובית ותורמת.
 
קורסים למתעניינים, מתקיימים במסגרות רבות כולל המרכזים הקהילתיים ובתי החולים לנשים, ואפשר למצוא את האינפורמציה הנדרשת באתרי האינטרנט המקומיים.
בהצלחה!

STRAIT TIME   2/6עמוד 8 למתעניינים בקורסים המוצעים
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים