החזרת ישראלים לארץ

דף הבית >> החזרת ישראלים לארץ

תכנית ממשלתית Brain gain 
רון שניר

התכנית הממשלתית Brain gain  מנוהלת על ידי המדען הראשי במשרד הכלכלה, ומשותפת לות"ת, משרד החינוך ומשרד האוצר. הוקמה בשלהי 2013.
מטרת התכנית היא לטפל בבעיית בריחת המוחות מישראל.
הגדרה ישראלית אינובטיבית ל"מוחות": תואר ראשון ומעלה ויכול לשוב לתעשיה או לאקדמיה – בחברות שמבצעות פעילות מו"פ אקסטנסיבית.
בתוך ההגדרה כלולים: דוקטורים בכל הפקולטות, ובעלי תואר ראשון ומעלה מדעי החיים מדויקים וההנדסות השונות שעוסקים בתחום לימודיהם. נדרש כי לאנשים יהיה ניסיון קודם בתעשיה, בייחוד בתעשית המו"פ.
מנהלת התוכנית ד"ר נורית אייל, מדגישה כי המטרה היא לא לתת כסף לאנשים שרוצים לחזור אלא לסייע להם לחזור למעגל העבודה ולחיים בישראל ולפשט בעיקר הליכים בירוקרטים והליכי חיפוש עבודה.
בשלב ראשון קוראת המנהלת לכל מי שעונה על הקריטריונים להירשם לתכנית, על מנת לשמור על קשר ולקבל דיוורים ומידע שוטף אודות הזדמנויות עבודה וכלים שונים שממשלת ישראל מציעה לחוזרים להשתמש בהם.
בין השאר מבצעים מנהלי התכנית מחקר וייזום תכניות של עודפים של PHD , מסייעים למצוא עבודה מול 250 מעסיקים מובילים בארץ, עובדים מול משרדי הממשלה כדי לפתור בעיות. מסלול ישיר בביטוח לאומי. מממנים מלגות טיסה להשתתפות בראיונות עבודה. סדנאות קליטה והכנה לקריירה- גם באמצעות WEBINAR וגם סדנאות פיזיות לאנשים שכבר חזרו. מסייעים במציאת תעסוקה לבני הזוג, ובכלל מציפים את בעיות וקשיי ההסתגלות של החוזרים האקדמיים על מנת לפעול להקטין את המכשולים בדרך חזרה לישראל.  מידע נוסף ניתן למצוא באתר: www.israel-braingain.org.il 
כל המעוניין להירשם מוזמן לפנות דרך האתר או לקבל פרטים נוספים אצלי.
במידה ויש התעניינות נורית תשמח להגיע לסינגפור לקיים מפגש עם מי (שאולי) מתעניין ורוצה לשוב ארצה.
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים