התמכרות למחשב

דף הבית >> התמכרות למחשב
התלות במחשבים - וחוסר אונים
רחלי אורן

השבוע חוויתי רגשות קשים של זעם, כעס, עלבון, פחד, חוסר אונים ועוד מיני מינים, לאחר שהמחשב שלי ״תפס פיקוד״ והחליט על דעת עצמו, שהוא לא מעונין להמשיך ולפעול בשרותי. הרגשת חוסר האונים החזקה היתה בלתי נסבלת, ולי שאוהבת להיות בשליטה, זה היה איום.
בהתחלה עוד ניסיתי להתמודד בעצמי עם התקלה, אך מהר מאד הבנתי שאני רק מקלקלת יותר. התחלתי להכות במקשים בכוח, סוגרת ופותחת את המחשב, מנסה ל״קמבן״ מכאן, ואחר כך משם, אבל כלום, המחשב הפסיק לתפקד.
טלפון מהיר לש. בבקשת עזרה, נענה בתשובה הסטנדרטית, ״כשאחזור בערב מהעבודה אבדוק ואנסה לטפל בבעיה״, ובינתים, יש לך יום חופש מהמחשב, צאי לך לטייל או תעשי ספורט.
אבל אני, כבר מכורה! כל סדר היום שלי סובב סביב הרבוע האפור הקטן והחכם.
יש לי מה לכתוב, אני צריכה להעביר כתבות, אני רוצה לפרסם בפייסבוק, אני צריכה לשמור במסמכים, 
אני , אני, אני ... נכנסתי להיסטריה. 

שמעתי על בעיית ההתמכרות למחשבים. בדרך כלל אנחנו נוטים להאשים בזה את הצעירים, את הילדים, אבל אני?! הלך לי היום! אני צריכה פתאום להיזכר איך הולכים, מה עושים, מספרי טלפונים.
אבל הגרוע מכל, היה תחושת הקונספירציה. אני בטוחה, שזה משהו אישי. מישהו ניסה לחבל לי במחשב. לא יכול להיות, שפתאום הכל קורס בלי שום סיבה ( לכאורה) כי במחשבים סיבה תמיד קיימת.
עכשיו כבר היה לי קשה להירדם, מי רוצה ברעתי? במי פגעתי? כל ספרי הבלשים שקראתי לאחרונה, צצו ועלו, והתחלתי לפנטז על ״רוצחים״ שכירים, האקרים וכדומה.


זה מאד עייף אותי, ואחרי שנת צהרים עמוסה בחלומות, נרגעתי (כמעט) והתחלתי במטלות החיים האחרות.
התיקון של המחשב עוד לא נגמר. נכון שכבר עלה הפייסבוק (ידידי) ואתר פיטפטו התחיל להגיב בחזרה,
אבל הכל עדין איטי מאד.
החשדנות שלי כלפיו, הרבוע הקטן האפור והחכם, לא נגמרה, ועוד יקח לנו זמן, עד שנחזור ליחסנו הרגילים.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים