ווטרלו

דף הבית >> טיולים >> טיולים בסינגפור >> ווטרלו
Waterloo  Street
אחד הדברים המיוחדים בסינגפור היא ההרמוניה שקיימת בין הדתות השונות. יהודים, מוסלמים, בודהיסטים, הינדואיסטיים ועוד חיים זה לצד זה בשלווה ובכבוד. רחוב Waterloo  הינו רחוב אשר בו מתקיימים מוסדות הדתות השונות זה לצד זה.
התחל את הטיול ברחוב  waterloo מכיוון Bras Basa  . בפינה נמצא מוזיאון האומנות המודרנית של סינגפור הנקרא- SAM ועל ידו ברחוב המקביל- השלוחה ה"צעירה" שלו הנקראת 8Q- על שם רחוב QUEEN. ניתן לבקר באחת התערוכות או בכולן לפי העניין- או לשמור ביקור זה לזמן אחר. במקום יש בית קפה נחמד.
המשך ללכת כ50 מטר – עבור לצידו השני של הרחוב- ולפנייך נמצא בית הכנסת היפה- מגן אבות. בבניין, בנוסף למרכז תפילות ולביתו של הרב, קיימת חנות כשרה- הפתוחה לכל הקהילה- כל יום למעט שבת וראשון. ניתן להיכנס לבית הכנסת ולראות את יופיו ואופיו המכובד.
המשך בטיול ולאחר כ-100 מטרים נוספים נמצאת כנסייה בצדו השני של הכביש. המקום פעיל וניתן לבקר גם בו.
המשך ברחוב עד הצומת עם MIDDLE Street לאורך הרחוב נמצאים מספר Shop Houses  ובהם מוסדות שונים כמו ארגוני נשים, קליגרפיה ועוד.
האטרקציה הבאה שלנו נמצאת בפינת הרחוב ונקראת – Sculpture Square- חצר ובה סטודיו לקרמיקה חנות ומסעדה.
עבור את הצומת והמשך ישר- בפינה נמצא מקדש ההודי- ולפניו מדרחוב ובו מגידי עתידות, ומוכרי מוצרים למקדש ולעבודת הפולחן. כל כמה שעות מתקיים במקדש טכס ובו נזירים הלבושים בסרונג בחצי גופם התחתון- ועירומים בחלק העליון מקיימים את הטכס. מוזיקה של כלי נשיפה הודים ותוף מלווים אותם. תיירים מורשים להיכנס וגם לצלם.
כמה מטרים הלאה במדרחוב- נמצא מקדש בודהיסטי סיני מאד פופולארי בסינגפור. גם לפניו יש רוכלים, מוכרי פרחים ומגידי עתידות. בסופי שבוע ובשעות הצהרים המקום הומה אדם. היכנסו למקדש- כאן אסור לצלם. בכניסה מברכים המתפללים את העולם- כלפי חוץ ואחר כך את המקדש ומשפחתם- כלפי פנים.
במרכז שטיח מרובע גדול ועליו יושבים אנשים ו"משחקים" במקלות וקוביות. המטרה היא למצוא את המקל המתאים ביותר- ולקבל ברכה מוצלחת מהמשרד במקום. אם הברכה איננה מוצאת חן בעיני המתפלל- הוא יכול להתחיל הכל מהתחלה- לכן הוא נחשב למקדש מאד שמח ואהוב על ידי הסינגפורים.
הטיול יכול להסתיים כאן לאחר שראיתם – בית כנסת, כנסיה, מקדש הודי ומקדש סיני- אחד על יד השני.
ניתן לאכול באחד מהדוכנים הרבים הנמצאים במקום וכן ב- food court המקומי.
אם ברצונכם להמשיך בקניות- מרכז בוגי נמצא במרחק של 5 דקות הליכה.
תיהנו!
 
לייבסיטי - בניית אתרים