חג פורים 2013

דף הבית >> חג פורים 2013

סדנת אפייה עם אהרון ואורנה בן שמעון

לכבוד חג הפורים לפני שנה- ערכה הקהילה היהודית סדנת אפייה לנשים בניצוחו של אהרון החמוד. לא מעט נשים הגיעו על מנת לאפות אוזני המן ולהיפגש לערב נעים וטעים. הרב נתנאל סיפר מעט על משמעות החג וסיפר סיפורי אמונה מעניינים. היה כיף! תודה. למתכון אוזני המן

 

פורים – אז מה היה לנו פה? 

 כמה כיף לחגוג את חג פורים מידי שנה. נחמד להזכיר לעצמנו כמה ממושגי החג-ככה בכיף, שנהיה בטוחים שלא שכחנו בדרך על מה ולמה אנו חוגגים. נתחיל באוכל-אלא מה?

משלוח מנותאמנם אנחנו רחוקים מהמאפיות עם ניחוחות אוזני ההמן, אבל כולנו טובים באלתור תחליפים מצוינים. למה בעצם שולחים משלוחי מנות?

"...עַל כֵּן הַיְּהוּדִים הַפְּרָזִים הַיֹּשְׁבִים בְּעָרֵי הַפְּרָזוֹת, עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ.. " (מגילת אסתר)

מצוות משלוח מנות בחג פורים מקורה במגילה. המצווה היא לשלוח שני סוגי מאכל לפחות וכל המרבה הרי זה משובח. הענקת משלוח מנות היא הזדמנות לאחות מחלוקות בין אדם לחברו והזדמנו לבקש סליחה. הרי לכם סיבה להכין משלוח מנות - זה גם טעים וגם נעים!

חודש אדרחודש אדר הוא החודש השנים עשר לפי הספירה המקראית שהחלה את השנה בניסן. את שמחת חג הפורים מתחילים כבר בראש חודש אדר

חודש אדר א', אדר ב - אדר א' הוא החודש שמוסיפים לשנה העברית המעוברת, כדי להתאים בין שנת הירח שעל פיה פועל הלוח העברי לבין שנת השמש שעל פיה נקבעות עונות השנה.

אוזני המן - עוגיות פורים, צורתן צורת משולש והן מולאות בדרך כלל בפרג, תמרים, אגוזים, שוקולד ועוד. מקור השם ככל הנראה השם באגדה על המן שנכנס אל המלך כשהוא כפוף קומה, "ואוזניו מקוטפות".

ככה יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו - על מנת להודות למרדכי על שהציל את המלך, ציווה המלך אחשוורוש על המן הרשע להלביש את מרדכי בלבוש מלכות ולהרכיבו על סוס אשר רכב עליו המלך ולקרוא לפניו.

פּוּר הוא הגורל -ההגרלה שעשה המן הרשע כדי לקבוע את התאריך שבו יתקיים הצו להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים. מן המילה הזו נגזר שמו של חג פורים.

רעשן - הרעשן הוא כלי מוזיקה העושה רעש רב ונהוג להרעיש בו בשעת קריאת המגילה, כאשר נזכר שמו של המן. במדורת ל"ג בעומר נהוג לשרוף בובה של המן הרשע

תענית אסתר - תענית אסתר הינה יום צום ב י"ג באדר לזכר הצום של אסתר המלכה ושל יהודי שושן הבירה

מגילת אסתר - קריאת המגילה היא המצווה הראשונה אשר אנו מצווים לקיים בפורים. את המגילה קוראים בליל פורים וביום הפורים. המגילה מתארת את השתלשלות האירועים שהביאו לנס הפורים ואת הדמויות המרכזיות במגילה 

משתה ושמחה - ביום הפורים מצווה לקיים סעודה ומשתה, כמו שנאמר "חייב אדם לבסומי בפוריא עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי". 
 אז תשמחו ותרקדו – כי פורים כבר פה!

 

למה אתם מתחפשים!?

 

פורים כמעט כבר כאן ואתם מעוניינים להתחפש במסיבות פורים הקרבות. למקרה שאתם לא מאלו התופרים או מכינים לבד, איפה תוכלו למצוא תחפושות בסינגפור?

ליקטנו עבורכם מספר אפשרויות:

 Far East Plaza LIPS המומלצת ביותר גם בגלל המגוון וגם בגלל המחיר. נמצאת בקומה 3 חנות 09 , טלפון 67327983

Spotlight  קישור בחנות מגוון תחפושות מוכנות וכן אביזרים בודדים ומוצרי יצירה להרכבת תחפושת עצמאית קניון פלזה סינגפורה, קומה 5, פתוח כל יום 10:00am – 10:00pm 

Daiso בדייסו יש מכל וכל ואפשר בהחלט למצוא שם אביזרי תחפושות נחמדים. כמובן שיהיו יותר לקראת האלווין אבל גם בימים אחרים. והמחיר-2 דולר כמובן! סניפים במרכז העיר: פלזה סינגפורה קומה 5, ION קומה B4, פתוח כל יום 10:00am – 10:00pm

Cosplay קישור עסוקים מאד וחושקים בדרך הקלה? באתר תמצאו מגוון רב של תחפושות, פאות, לילדים ולגדולים. תחפושות מושקעות, מחירים בהתאם.

Masquerade קישור חנות להשכרת תחפושות ליום עד שלושה ימים, במגוון מופעים, גדלים ודמויות.  כתובת:  294b Lavender street  

Toys R Us קישור כחלק ממשחקי הילדים, החנות תמיד מחזיקה מגוון תחפושות לילדים, בדרך כלל דמויות דיסני או כוכבי הסרטים האחרונים. ניתן להשיג בקניון פארגון, קומה 5 או קניון הפורום, קומה 3.

Magic Wand -קישור חנות תחפושות ואביזרי יום הולדת בקניון טנגלין 

Far East Plaza - קניון שלם לפיצ'פקעס, שם יש גם חניות מיוחדות לחתפושות אבל ניתן גם להרכיב תחפושות משלל הביגוד הנחמד והזול שיש בחנויות.משפחת גמזון בצ'ינגאיי 2011

 
לייבסיטי - בניית אתרים