חיפה

דף הבית >> חיפה

 

המלצה לטיול בחיפה

 

"חיפה, חיפה  עיר עם תחתית, חיפה חיפה עיר עם עתיד" כתב יונתן גפן
ואנחנו נסענו בעקבות ההבטחה הגדולה!

 92 ק״מ מפרידים בין תל אביב לחיפה. חופי הים התיכון וצבעי הטורקיז של המים בצד שמאל, ורכס הכרמל הירוק בצד ימין, יוצרים תוך מספר דקות חוויית טיול מיוחדת . בהיותה עיר נמל השוכנת למרגלות רכס הרים, מבורכת חיפה בנופים דרמטיים.

גן הבהאים, בו התחלנו את טיולנו, מורכב מ- 19 גנים מדורגים מעוצבים להפליא, המשתרעים על מדרונות הכרמל ומהווים מקום משיכה לתיירים ומקומיים כאחד. 

הפתעה מצחיקה בשער הכניסה לגן בדמות צעירה אמריקאית- אירנית, הגרה כבר 12 שנה בסינגפור, דוברת אנגלית ומתנדבת במקום. עוד אנו מחליפות חוויות על בית הספר הבינלאומי והאוכל של סינגפור וכבר החל הסיור .

במרכז הגן, אפשר לראות את המקדש בעל כיפת הזהב, אשר נחשב כמקום מנוחתו של הנביא - המבשר של הדת הבהאית. הגן פתוח למבקרים החל מ 9 בבוקר ועד 17- שבעה ימים בשבוע, וניתן לטייל לבד או להצטרף לסיורים החופשיים יום יום.  הכניסה מרחוב שדרות הציונות 80, וניתן להחנות את הרכב לאורך הכביש עצמו. פרטים באתר-

www.ganbahai.org 

המשך הטיול הינו בטיילת אשר ברחוב יפה נוף, ושמה הוא כמילות השיר ״יש בחיפה חתיכה היא גרה ברחוב פנורמה, את הלב היא מרתיחה גם כאן בנמל של פנמה״ ( חיים חפר), וכן בגן הארוך בו גדל בין השאר- עץ החרוב בעל הריח החזק- מסריח, וכן עצי אורן ענפים, עליהם גדלים אצטרובלים ובתוכם צנוברים!  לילידי חיפה וגם ירושלים, זכור בוודאי החיפוש אחרי הצנוברים הנקראים בפי יודעי דבר ״פניונס״.  36 ירחים(חודשים) נמשך ההיריון של עץ האורן, ובסיומה של תקופה ארוכה זו- בדרך כלל בתחילת החורף, ״מתפוצץ״ האצטרובל וזרעיו מתפזרים מסביב לעץ.

מתכון אשר הופיע השבת 18/10 בעיתון הארץ- הביא את סיפורו של העץ ופריו.

וכן מתכון לסלט פטריות וקציצות ברוטב כרובית וצנוברים- המתכון מצורף להנאתכם!

באותו אזור בערך, נמצא מוזיאון האומנות של העיר- רחוב שבתאי לוי 26, ועל שעות הביקור והתערוכות אפשר לקרוא באתר- Hma.org.il, ובטלפון- 049115991

אנחנו ביקרנו בתערוכה הנקראת Readymade- בעקבות האומן הצרפתי מרסל דושן, אשר העמיד לראשונה ב- 1923 (במוזיאון בצרפת), גלגל אופנים ואסלת בית שימוש, ופתח בכך תפיסה חדשה על אומנות.

 בין היצירות אשר שבו את ליבי, הייתה עבודת וידאו ביקורתית של האומן האמריקאי פרנסיס אליס, אשר צילם תהלוכה (בסגנון התהלוכות הדתיות) ובה מועברות יצירות אומנות- מהגלריה הניו יורקית למשכן חדש. יצירות האומנות מועלות לדרגת ״קדושה״ וכמעט ניתן להכריז על דת חדשה. עבודה מעניינת אחרת של אומנית ישראלית בתיה שני- הנקראת ״אין בחיפה רחוב כזה״- מציגה עשרות מעטפות מאוירות ורקומות אשר נשלחו לכל העולם והארץ, עם כתובות בדויות. היצירה החובקת עולם, ובה מעורבים רשויות דואר, פקידים ותהליכים ביורוקרטים, מעלה זיכרונות ומחשבות על קצב החיים, העולם והיצירה.

אין כמו תערוכה טובה כדי לחדד את המוח ואת המחשבה, ולצאת משגרת היום. 

במקום גם בית קפה צנוע בו נחנו וטעמנו מאפה מלוח וטעים.

את סופו של היום בילינו במרכז הכרמל, שם שוכנות להן חנויות אופנתיות לצד בתי קפה בסגנון אירופאי, חנות ספרים וחנויות פרחים.

כמו חוץ לארץ- אנחנו אומרים כשרכבנו מופנה לכיוון תל אביב, ואכן עוד מקום בארץ

בו אפשר לטייל, לבלות והרגיש כתיירים בארצנו!

מומלץ!

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים