טוקיו מדווחת

דף הבית >> טוקיו מדווחת
טוקיו יוני 2013
רחלי אורן
כבר בשדה התעופה אנחנו מתחילות להרגיש את השונות- 
ברכבת התחתית הסדרנית מסובבת את הכסאות לכיוון הנסיעה. 
שיהיה לנו נוח!
בשרותים מתחמם לנו הישבן  והמים יורדים מעצמם!
 
כרטיס הרכבת עולה מהשדה למלון בשיבויה 40$ סינגפורי לאדם- יקר לנסיעה של שעה. לאורך פסי הרכבת שדות אורז קטנים ומסודרים ״ בשלשות״ , יערות של במבוק ועצים אחרים- והכל מאד ירוק!
מלון נחמד בטוקיו ומיקום מצויין Unizo Shbuya- www.hotelunizo.com/eng/shibuya
גגות הבתים בפרברים מכוסים ברעפים באלכסון- מוכנים להתמודדות עם שלגים ומזכירים עיירות אירופאיות מנומנמות. הצבעים של הגגות והבתים כולם בגווני אפור, חום וכחלחל. נוף מאופק, אשר אינו מכין אותנו לצבעים ולחוויות של השכונות המפורסמות בטוקיו- שיבויה והרגוקו!
למה אנחנו מרגישות בנוח בטוקיו? כי זאת עיר תוססת, חיה, מלאת אנשים, כמעט וכתבתי- נורמלית?! ולכזאת אנחנו רגילים? בערך. עיר- נכון ענקית, אבל את הסמלים של הכוח בעיר הזאת- אנחנו מכירים! גם את שלטי החוצות, שפע המסעדות, והלבוש המגוון והלא אחיד. וכמובן גם את הסכנות של עיר גדולה- ״פושרים״ סרסורים- אנחנו חושבות, ועוד ״מיני מבישין רעים״. 
 
אחד הרובעים המעניינים מבחינה אפנתית הוא ״ הרגוקו״ ואנחנו שוטטנו לנו כשפתאום הולך מולנו- גבר מוזר אמיתי! גותי זה נקרא. שיער שחור כעורב הגולש על כתפיו, שכמיה בשחור, חולצת מלמלה שחורה, חצאית ארוכה ונעלים כבדות וגדולות בכמה מספרים.
 
אחרים לבושים במספר שכבות המדגישות כל אחת חלק אחר בגוף. כולם עם מטריות שקופות וחלקות, שחורות וצבעוניות, הכל לפי הלבוש! אהה, כן שכחתי להגיד- מזג האוויר קריר..מאד, וקצת גשם סגרירי!

 

הדמות הנשית הרווחת בקהל נועלת נעלי סבתא כהות כבדות עם גרביים בכל מיני צבעים המגיעות עד לברכיים!   חצאיות קצרצרות,  בעיקר עם קפלים  משובצות, פרחוניות או לא, מספר חולצות וסוודרים,  והשיער- הגולש והארוך בשלל צבעים! כאן כבר לא יכולתי להתאפק- וגם אני רציתי כזה שיער. בחנויות מיוחדות- מדדתי פאות בכל הצבעים והאורכים! תמונות מצורפות, אבל מה, זה לא הולך כל כך טוב עם פנים בסגנון פולנייה. זה הרבה יותר מיוחד עם פנים אסיאתיות!


אין קעקועים! כמה מפתיע, כל כך התרגלנו כבר לראות את זה. ופירסינג- גם לא! אבל יש המון ואריאציות של ביגוד נעלים ואופנה!
 
הסמטאות הרבות בהרג'וקו יוצאות כולן מהרחוב הראשי, והמוני אנשים מסתובבים הלוך ושוב. מאחת הסמטאות הגענו למקדש לזכרו של הקיסר מיגי- שנודע בטוב ליבו והיה אחראי על התפתחות יפן והמעבר לעולם המודרני. המקדש היפני שונה מאד מאלה הסינים וההודים. הוא מונוכרומטי, הגגות ירוקים מחלודה וחצר גדולה נמצאת במרכז. אין כאן פסלים כמעט ואין קישוטים.
המקדש נמצא ביער גדול ועבות, וההליכה בתוכו מאפשרת קצת מנוחה מן העיר התוססת.
עוד לא אמרתי מילה על אוכל- אז כמובן שטעמנו כבר קערת מרק לוהטת עם אטריות מסולסלות, בשר וירק, דמפלינג יפניות ועל ידן ג'ינג'ר צהוב , אורז ומיסו טעים! על יד זה שתיתי סאקי שנמזג כמו שצריך מתוך בקבוק גדול.
סושי בצורות שונות ומיני חטיפים מקומיים!
אז טוקיו בינתיים- לוהטת, משגעת, תוססת ואנחנו נהנות מכל רגע!
את השאר נספר בשבוע הבא- חכו, חכו!
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים