טוקיו פרק ב' - רחלי אורן

דף הבית >> טוקיו פרק ב' - רחלי אורן

 
טוקיו- 2013  חלק ב.
ביום השלישי בטוקיו, לקחנו נטע ביתי ואני, את הרכבת המאד נוחה, לכיוון רובע אסאקוסה.
זהו רובע ותיק בו האטרקציה העיקרית היא מקדש המוקדש לאלת הרחמים- אשר ביפן שמה הוא- קאנון ( חברת המצלמות לקחה ממנה את השם).
מסביב למקדש מרוכזות חנויות קטנות בסגנון של פעם. אנחנו הוקסמנו מחנות למברשות- בכל הגדלים ולכל הצרכים- החל מטאטוא,  ועבור דרך מברשות לצחצוחים שונים, כולל מברשות ייחודיות לאיפור- משיער של סנאי- קשה לחשוב שזה אמיתי, אבל השיער באמת רך מאד! לקחנו אחת מיוחדת! 


גברים עם רגליים שריריות במיוחד מציעים טיולים באזור, בו הם סוחבים בריצה את הנוסעים על גבי רקשה, כשהם לבושים בתלבושת מיוחדת. 
אפשר להסתובב באיטיות גם ברגל, במשך כשעתיים בתוך האזור, אליו נכנסים דרך שערים מסורתיים גדולים! סעדנו סושי טעים לצהרים- טונה, טורו ואחרים- והיה טעים מאד! האווירה נעימה ורוב הקהל הוא יפני מכל קצות המדינה.
בערב בבר קטן על יד המלון, כשכוס יין אדום יבש לפני וסלט טונה וחסה מעורבב בסגנון ים תיכוני וקצת יפני, כשברקע מנגנת לה מוזיקה של מסעדות קצת- שנות ה-70 , הרגשתי את הכיף של עיר גדולה. בחורה יפנית עם אנגלית מגומגמת, ניסתה להרשים תייר אמריקאי, ונבהלה כשהוא אמר לה שהוא כמעט בן 50! אני דווקא חשבתי שזה לא נורא! כבר ראיתי הבדלים גדולים מזה באסיה! המוסיקה עכשיו פורטוגזית, ממשיכה לנגן, והאווירה מאחורי מתחילה להתחמם-  עוד לב שבור! אבל כרגע החלומות בשיאן!
״פאנאקוטה״ לסיום,  והעולם מרגיש מתוק! בשביל רגעים כאלה, אני מטיילת!
למחרת- כבר היום הרביעי בטוקיו, אנחנו לוקחות את yamamote line לכיוון UENO . בשכונה זו ישנו שוק גדול, אך מפאת הגשם הבלתי פוסק, היו רוב חנויותיו סגורות. לעומת זאת, בפארק הגדול, ישנם מספר מוזיאונים,  וביניהם אוסף של אומנות מערבית, ותערוכה של אוצרות הקיסר מתקופת מיגי- 1800 ואילך. 

        
את הערב סיימנו במסעדת המלון בארוחה איטלקית! גם כאן האיטלקים מאד פופולאריים!
אחד הלהיטים בטוקיו הם מגפי רפת פלסטיק שחורות- גברים ונשים כאחד, ואנו שמנו פעמינו לשדרת אומוטסנדו הארוכה ובה מיטב בתי האופנה מהעולם. לאופנאי מספר 1 של יפן- איסי מיאקי יש כאן מספר חנויות, אך מבחינתי האטרקציה הכי גדולה- ( הטיפ של לי בן אפרים) הוא המוזיאון Nezuוהגינה היפנית המקסימה על ידו! המוזיאון נמצא ממש בסוף השדרה הארוכה אומוטסנדו!  שווה להגיע רק בשביל הגינה, ולמתעניינים בקרמיקה- גם המוזיאון מומלץ! בגן היפני ישנם חלק מרכיבי הפנג שוואי - מים, אבן, צמחיה, ופסלי בודהה. בין לבין יש בקתות לשתיית תה, ומקומות לשבת לנוח וליהנות. הגן נוצר ב-  1941 והעצים המגוונים- חלקם עומדים בשלכת, עלי מחט של אורן מיוחד, ועלי צפצפה משוננים, חלקם אדומים, בגבהים שונים, מסמלים את ארבעת העונות.המים המפכפכים והשקט של המקום- משרים אווירה נהדרת!
אז מה היה לנו- אופנה, ועוד אופנה, ועוד....וגם גנים מקסימים בסגנון היפני, מקדשים ואוכל.
 
טוקיו- כמו רבים לפנינו, נפלנו שבי בקסמיך, ואנו נחזור לבקרך שנית!
 

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים