יודפת נאום פרידה, יוני 2013

דף הבית >> יודפת נאום פרידה, יוני 2013

 
פרידה מהעוזבים את האי 2013
יודפת ויין
כל שנה, קצת אחרי פסח, מתחילה עונת הנדידה: זו עונה כזאת שבה יש ריח חריף של סוף באוויר, ריח של פרידות, ריח של התחלות חדשות, תחושת שייכות וניתוק.
עונת הנדידה...
עכשיו אתם הם אלה שהגיע זמנם לנדוד וללכת הלאה, להמשיך במסע החיים שלהם: חלקכם עולה על מטוס וחוזר לארץ ישראל; חלקכם עולה על מטוס להקים בית חדש בארץ אחרת; חלקכם כבר שכח איך חיים בארץ אחרת שהיא לא סינגפור, הידועה בשמה ללה לנד; וחלקכם רק טעם ונשארת לו תחושה של עוד...
פרידות הן תמיד משהו מורכב, המלווה ברגשות לא מעובדים רבים כל כך: בציפייה לעתיד ובצער על מה שנגמר, בעצב עמוק ובפחד מהלא נודע, וגם בהתרגשות ובשמחה על שעתיד לבוא.
פרידות הן תמיד משהו מורכב כי נשארים פה החברים והחוויות האין סופיות שאפשר לרכוש רק פה, כשנוסעים לטייל מחוץ לאי ארבע פעמים בשנה, ושכל יום - יש בו אירוע אחר, מקום שבו החברים הופכים למשפחה והחיים הופכים לחגיגת בילויים אחת גדולה.
פרידות הן תמיד משהו מורכב כי חוט הלב נמתח ונמתח ולפעמים חושב להיקרע, וכי כל מה שהתרגלנו אליו עומד להשתנות ועכשיו ניפגש פחות ונתראה מעט.
אבל פרידות הן גם הידיעה הברורה והאופטימית שזה לא הסוף, ושניפגש שוב בעוד זמן מה כשגם אנחנו נצא לנדידה הגדולה, וההבנה שרכשתם פה חברים, שחלקם הם חברים לכל החיים והקשר אתם כל כך עמוק שאין משמעות לזמן ולמקום.
וכל שנותר לנו הנשארים לאחל לכם, הפותחים בנדודים, הוא שהקליטה שלכם שם תהיה רכה ככרית פוך; שתרגישו מיד בבית, לא משנה לאן אתם הולכים; שתדעו לנצל את כל הכלים שרכשתם פה במהלך השהות על האי; שתיהנו מהמרחבים האין סופיים שאתם הולכים לחוות ושלא כל נסיעה תסתיים גג אחרי חצי שעה.... ושתיפגשו קצת חורף.
ולכולנו נאחל שנדע לנצל את היתרונות הטכנולוגיים של הדור שלנו ונשתמש בסקייפ ובפייס, במייל, ובפייס טיים ובווטסאפ, ובוייבר ובכל הטכנולוגיות החדשות שממציאים ממש כרגע כדי שנוכל לשמור על קשר הדוק לפחות כמו שהיה עד עכשיו.
בהצלחה ותבואו לבקר
הנשארים על האי
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים