ירוק טעים ובריא

דף הבית >> ירוק טעים ובריא

 
מיני "ירוקים" ועוד
רחלי אורן
מגיע הרגע, אצלי זה הגיע די מאוחר אני חייבת להודות, שמעניין אותנו מה יש בתוך האוכל שאנחנו אוכלים. האם הם בריאים ולמה הם בריאים? משמינים? או חשובים לגוף בצורה כל שהיא?
נכון שחלק גדול מהירוקים שאכתוב עליהם, אינם מתוקים, ומשמשים כירק על יד מנה עיקרית, אבל ערכם גדול וצריכתם חשובה ותורמת מאד להרגשה קלה, צעירה ובריאה. בהתנסות האחרונה שלי בה הורדתי מספר רב של ק"ג, הם היוו חלק נרחב מארוחותיי.
אז אחרי הקדמה אפשר להתחיל ולספר על ה"ירוקים" המקשטים את צלחתנו כמעט בכל ארוחה:
ברוקולי- אז קודם כל שתדעו שאפשר לאכול את כל הירק, כולל הגבעול והפרחים. אחרי רחיצה קלה יש לחתוך את כל הענף לחתיכות ולהרתיח הרתחה ובישול קצר- עד שמתרכך-5 דקות או קצת יותר. בתוספת מלח הוא נהדר. אפשר לאפות ואתו, לטגן, וכמובן לאכול אותו כפי שהוא. בברוקולי יש רק 43 קלוריות- לכוס והוא מאד ממלא. ויטמין C – 206% שהם לדוגמה פי 4 מתפוז, תרד או עגבניות. ויטמין A, סידן וכימיקלים המעכבים ומונעים מחלות.
סלרי-   התגלה, מבחינתי כ"מלך"- לאחר שהתחלתי לשתות אותו פעמיים ביום, עם כמעט כל דבר- תפוח עץ, גזר, או סלק. מסתבר שתכונותיו עוזרות במניעת לחץ דם גבוה, ובעיכולו שורף הגוף יותר קלוריות מאשר הוא מכיל. סידן, ברזל, אשלגן וויטמין A – הם חלק מהחומרים המזינים שיש בו. כמובן שאפשר להוסיפו למרק וגם  לתבשילים אחרים.
שומר- Fennel- הוא ירק ריחני שאנחנו מכירים ממקומותינו  בגלל האניס התורם את הריח. במערב הכינו ממנו משקאות כבר במאה ה-18 – בעיקר ערק, אוזו ואבסינת. השומר ידוע כמקל על העיכול. הזרעים של השומר מכילים רק 3%  שומן ו-85% שמן אתרי.
בארץ אכלתי מעדן אמיתי שהוכן משומר טרי במסעדה על יד שוק הכרמל- פקעת שומר שלמה- מולאה בתוכה במרק עוף, שום וטיפת שמן, ואז נעטף בנייר כסף והוכנס לתנור. כשהוגש לשולחן לאחר כעשר דקות- לא היה אדם אחד שיכול היה לעמוד מנגד- הריח המדהים והרכות של הפקעת הביאו אותנו- אוהבי האוכל- כמעט לדמעות!
לוטוס- שורש הלוטוס, אשר גדל בכל ארצות דרום מזרח אסיה, נאכל גם הוא. הפרחים המדהימים מובאים בד"כ כמנחה במקדשים הבודהיסטיים, אבל מסתבר שגם לשורש יש שימוש. טעמו מזכיר את האספרגוס- עוד ירק מקסים, והם נאכלים בעיקר מאודים.השורש מלא ב"חורים" לאורכו ואפשר למלא אותם במעדנים- אך אז הם כבר משמינים. כירק מאודה הוא עוזר לנקות מליחות בגוף ומאזן את החומציות בגוף. נכון שבמטבח היהודי אירופאי הוא לא היה קיים ולכן רבים מאיתנו אינם מכירים אותו, אך כאן באסיה הוא קיים, נגיש ונמצא בשווקים.
Kailan- עלים ירוקים אלה אפשר למצוא בגדלים שונים, ובכל השווקים והסופר מרקטים. זהו השם הסיני של ברוקולי- הסינים בסינגפור צורכים אותם בכמויות גדולות ובכל המסעדות הם מוגשים לאחר אידוי קל ובתוספת שום חתוך ורוטב אויסטר. אך מה יש בהם? פרוטאין, סה"כ 15 קלוריות לכוס וסיבים הנחוצים לנו לעיכול.
על עלי חסה, אספרגוס, שום, קולרבי ועוד מיני ירוקים- נמשיך בפעם הבאה.
אבל כשתאכלו אותם בארוחתכם הטעימה זכרו כי הם תורמים רבות לבריאותינו ולהרגשתנו הטובה.
בתיאבון!

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים