ישראל ינואר 2015

דף הבית >> ישראל ינואר 2015
ישראל חורף 2015
רחלי אורן

הסערה והגשם פסקו אחרי שבוע. השמש זרחה ושמים כחולים עטפו את העיר הנקראת
״העיר הלבנה״ תל אביב.
יצאתי לטיול מרחוב בזל מקום משכני בביקור הנוכחי (סבלט) לגן החשמל- בגינה על הקיר,
צייר והדפיס עידו מיכאלי (2013) על אריחי קרמיקה כחולים, נופים גאומטריים, קצת השפעה יפנית, נראה קצת ״הולנדי״ , אבל כמובן שמקרוב זה נוף ישראלי!בהמשך, בפינת לבונטין עם אלנבי , אכלתי חומוס עם טחינה וצנוברים קלויים ( מסוג המאכלים שחולמים עליהם כשנמצאים כל כך רחוק מישראל) היה מצוין+ תה נענע חזק.
המשכתי בשיטוטי עד לשדרות רוטשילד, שרונה המתפתחת, שם לקחתי מונית למוזיאון תל אביב, לאגף החדש, המיוחד בארכיטקטורה שלו. הפינות הבלתי צפויות, מאפשרות תצוגות מיוחדות. כך ראיתי תערוכת צילום של אוהד מטלון בשם ״פוטו אפ״- מהמילה options ובו הוא חזר למקור האומנות ולמקור האמונות וההיסטוריה- האור, הצילום אבסטרקטי .
זוהי תערוכה המתפלספת עם ההיסטוריה של האומנות. 

באמצע האולם ״בנו קוביה לבנה, ובתוכה יושבים שני צלמים, אשר מדפיסים ועושים מסגרות, ונותנים לקהל זוית נוספת על הצד הטכני המלווה את האומנות על כל גווניה. התערוכה עצמה דינאמית, תמונות מוחלפות תוך כדי התערוכה ומסגרות ריקות מחכות להדפסת הצילומים. למרות שזה נראה קצת לא ברור ברגע הראשון, ואולי קצת כמו ״ חיפוש אחרי אטרקציות״ התערוכה בכללותה מרחיבה את השיח והענין!בקומה השניה והאחרונה מוצגים ציורי השמן של האמן הבלגי מיכאל בורמנס ציורי שמן מצויינים בסגנון אירופאי קלאסי.

כשחוזרים לאגף הותיק של המוזיאון, אפשר לסור לרגע למסעדת פסטל היפה ולטעום טוסט פטה כבדי עוף עם צטני אגסים ולקינוח של 6 סוגי פרלינים שונים! כוס יין אדום ״ברברה סירה״ ישראלי פשוט היה מצוין.

לסיום, סרט רומנטי "אלסה ופרד" במוזיאון , כך שהיה בילוי מושלם ליום חורפי עם
שמים כחולים וטמפרטורה קרירה במיוחד לעונה.

מחר יום נפלא חדש, ואני תיירת בארצי נהנית מכל רגע!
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים