כל ההתחלות קלות

דף הבית >> התחלה בסינגפור >> כל ההתחלות קלות
 

אם קיבלת הצעת עבודה בסינגפור או שאת/ה חושב/ת לעבור לכאן, סביר להניח שעומדים לפניך שבועות אם לא חודשים של היערכות, דאגה, התרגשות ופחד. לפניכם כמה עצות שעשויות להקל את דרככם לפני, אחרי ותוך כדי.
לפני הכל:
תקראו על המקום. סינגפור מעניינת כיום אך מעניין גם לקרוא את ההיסטוריה שלה וכיצד ישראלים עזרו בהקמתה.
ספרים מומלצים:
מן העולם השלישי לראשון לי קואן יו– סיפורה של סינגפור שנכתב ע"י מי שהקים את סינגפור והפך אותה מנמל דייגים למעצמה שהיא היום.
החידה הסינגפורית  גבי וימן וברוך נבו - שני חוקרים ישראלים החוקרים את סוד ההצלחה של סינגפור.

מה הסיפור? נוסעים לסינגפור-  דנה פרנקל דרילינגס. ספר ילדים העוסק במשפחה העוברת לגור שנתיים בסינגפור לפירוט לחץ כאן
Fun Singapore -ספר המרכז את כל הפעילויות הכייפיות בסינגפור כגון פארקים, טיולים, מה יש לעשות בסנטוזה, בצ'יינה טאון ועוד.
תשאלו אותנו שאלות לחץ כאן
אם אפשר, בקרו בסינגפור לפני המעבר- ראו דירות לדוגמא, בקרו בבתי ספר, בגנים, במקום העבודה הפוטנציאלי  ובמקומות שעשויים להיות רלוונטיים לכם - דבר זה יכול לתת הרגשה נוחה יותר בעת המעבר עצמו.
תתחילו להתארגן - קבלו הצעות מחיר מחברות העברה בינלאומיות, תרגמו את כל תעודות הלידה, הנישואין, הלימודים וכל תעודה אחרת העשויה להיות שימושית כאן לצורך עבודה , להגשת בקשת ויזות טיולים למקומות שונים, עבור הלימודים שלכם או של הילדים ועוד. את התעודות יש לאשר ע”י נוטריון. הסינגפורים סופר קפדניים במיוחד בנוגע לטופסלוגיות, חבל שכשתהיו פה תאלצו להתרוצץ או להריץ אנשים בארץ כדי להשיג תעודות שונות עבורכם. אם יש בעיה רפואית - אספו את המידע הרפואי שלכם ושל משפחתכם. וודאו שיש בידכם את פנקסי החיסונים. אם יש חיה (כלב, חתול) שאתם מתעתדים להביא עמכם – בררו עם הווטרינר אילו חיסונים הם צריכים לקבל. וודאו שרישיון הנהיגה והדרכון בתוקף.
התחילו לסדר את הבית לקראת המעבר: החליטו מה אתם לוקחים עמכם, מה אתם מעוניינים לאחסן (ומצאו מחסן) ומה אתם לא צריכים - תרמו, מסרו וזרקו את הדברים המיותרים , הביאו עמכם רק בגדי קיץ – מזג האוויר כאן חם ולח כל השנה.  אתם עומדים לעבור למקום שנמצא כמעט על קו המשווה - מזג האוויר תמיד אותו דבר -חם ולח, עם 60% סיכוי לגשם... המקום היחיד בו תצטרכו ביגוד חם יהיה בטיולים למקומות מרוחקים כמו ניו זילנד, יפאן או סין בחורף.
הכינו רשימת שירותים שיש עליכם לבטל - טלפון, חשמל, ארנונה, מנוי עיתון, ספריה, משלוחים שונים.
הכינו רשימת שירותים שעליכם  להסדיר: חשבון בנק, משכנתא,  השכרת דירתכם , תשלומי מיסים,  ביטוחים שונים, קופות חיסכון.
 וודאו שיש ברשותכם את הכתובות והטלפונים של המשפחה והחברים, וכן גם של אנשי מקצוע שונים כמו הבנקאי, איש הביטוח, או כל איש מקצוע עמו אתם בקשר.
חיסונים - אין צורך לקבל חיסונים מיוחדים לסינגפור, והרשויות לא בודקות את פנקסי החיסונים, אלא אם מישהו מגיע ממקום מוכה צהבת (אפריקה ודרום אמריקה). למרות זאת, ארגון הבריאות העולמי ממליץ על שורת החיסונים הבאה (התייעצו עם רופא המשפחה לגבי חיסונים אלו ונחיצותם):
צהבת A
צהבת B
דלקת קרום המוח
כלבת
שחפת
טיפוס בטן
 
בעת ההגעה:
אין צורך בויזה לסינגפור. הויזה ניתנת חינם בשדה התעופה והיא תקפה לשלושה חודשים.
שדה התעופה של סינגפור נקרא  Changi Airport אחד משלושת שדות התעופה הטובים בעולם. הוא מאוד נוח ומודרני ובעיקר ידידותי למשתמש.
כבר בשדה התעופה מומלץ להמיר כסף לדולרים סינגפורים כדי לשלם למונית וכן לקנות טלפון זמני  Pre-Paid שיהיה לכם לשימוש בימים הראשונים – עד שתעשו מנוי לאחת מחברות הטלפונים המקומיות.
כמו בכל שדה תעופה יש כאן תור מסודר של מוניות רגילות או מוניות גדולות במיוחד למקרה שאתם צריכים כזו. כולם תמיד מפעילים מונה והעלות המקסימלית למונית רגילה לא יכולה לעבור את ה 45$ לכל מקום בסינגפור.
באופן כללי - אם משום חינוך או אם בגלל פחד - כמעט לא יעבדו עליכם או יגנבו מכם בשום מקום. תזכרו את המילה כמעט - ואל תשכחו לשים עין על חפציכם.
 
עבודה בסינגפור:
ממשלת סינגפור מקדמת בברכה מאז ומתמיד אנשי מקצוע מארצות שונות. בסינגפור יש כ 6 מיליון תושבים - מתוכם כמיליון תושבים ממדינות אחרות (Expats),  הנחשבים “כישרונות מבחוץ”, כלומר - עם יכולת מקצועית התורמת לכלכלת סינגפור או בעלי הכנסה גבוהה.
לאחרונה החלה התמרמרות מצד אזרחי סינגפור לגבי  ריבוי תושבי החוץ. בין היתר, הסינגפורים טוענים שה"כשרונות" הללו תופסים מקומות עבודה של סינגפורים, שהם חיים ברמת חיים גבוהה יותר מהסינגפורים ושיש להם יותר חופש מהסינגפורים. יש לא מעט צדק בדבריהם. הממשלה מנסה להרגיע את הרוחות - לאחרונה ראש הממשלה התייחס לכך בנאומו לרגל יום העצמאות הסינגפורי,   וביקש מהסינגפורים להתנהג בנימוס ולהבין שהסינגפורים עדיין זקוקים ל“כישרונות” אלו. עם זאת, הממשלה החלה בצמצום אשרות העבודה.
למרות הנאמר לעיל, בהנחה שיש ברשותכם עבודה - הדרך לקבלת אשרת עבודה ואשרות שהייה עבור משפחתכם, היא די קלה, וניתן להתחיל להכין את רוב המסמכים כבר מהארץ.
להורדת מסמכים והסבר מפורט: לחץ כאן

דינה כרמי – אשת חינוך המלווה משפחות הנוסעות לחו"ל (רילוקיישן) ומשפחות החוזרות לישראל. אתר
 

APPS ועוד- לירון וייןכמה אפליקציות (יישומים) מוצלחות שיכולות לסייע בחיי היום יום האינטנסיביים כאן בדרום מזרח אסיה.

מנוי לעיתון THE STRAITS TIMES   ניתן לעשות ישירות בטלפון- 63883838 או דרך האתר בעיתון מספר חלקים.  LIFE נותן אינפורמציה רחבה ועדכנית על כל מה שקורה מבחינת התרבות בסינגפור. העמודים הראשונים נותנים מידע שוטף על סינגפור והקורה בה. מומלץ לאוהבי קריאת עיתונים. מגיע עד לדירה עצמה.


תרגום מסמכים מקצועי - ט.Amit Grabovski- 63385941 ,83128421

 
לייבסיטי - בניית אתרים