לימודים

דף הבית >> לימודים

גני ילדים:

 


החינוך בסינגפור הינו פרטי ולכן יקר להחריד. בדרך כלל מי שמגיע לסינגפור מקבל החזר בדרך כלשהי על תשלומי שכ"ל, ואם לא דובר על כך - חשוב להתעקש, כי מערכת בתי הספר המקומיים לא תמיד פתוחה או מתאימה לתושבי חוץ.

לרוב הגנים ניתן לקבל הסעה בתוספת תשלום, המחיר להסעה תלוי במרחק, בתדירות והאם תרצו הסעה הלוך חזור או רק הלוך או חזור, אלא אם אתם גרים רחוק מידי מהגן ואז יתכן ותצטרכו למצוא פתרונות חלופיים. בכל גן יש דמי הרשמה של כמה מאות דולרים, שלא יוחזרו בשום מקרה.

להלן סקירה של הגנים ובתי הספר האהודים ביותר בקהילה הישראלית והיהודית.


הגן היהודי

כשמו כן הוא – גן יהודי. השפה המדוברת היא אנגלית, אך הילדים לומדים גם עברית, תורה וחוגגים שבתות וחגים. הגן דתי "לייט", האוכל כשר, הצוות מורכב בעיקר מיהודים וישראלים.

החל מגיל 18 חודשים (לפעמים אפשר קצת לפני), כולל כיתות בית ספר, תלוי בגודל קבוצת הגיל והביקוש.

עלות: החל מ 12,000SGD לשנה. נחשב לזול יחסית לשאר הגנים.

יתרון:
שימור התכנים היהודיים והעברית, פעילות לקראת חגים, קשר הדוק עם הקהילה היהודית והישראלית. יש מבוגרים וילדים דוברי עברית דבר המאפשר "נחיתה רכה" לילדים חדשים.

חסרון:
החופשות והחגים היהודיים לא תמיד חופפים לאלו המקומיים או לחופשות בית הספר.

http://www.manassehmeyer.edu.sg


גן הילדים ב Overseas Family School- OFS

הגן דובר אנגלית והילדים נחשפים לתרבויות נוספות במהלך הלימוד והמשחק. הגן נמצא בתוך מתחם בית הספר, אך ילדי הגן מופרדים באופן מוחלט מהילדים הגדולים יותר, יש להם גינת משחקים נפרדת, שעות הפסקה נפרדות והם מאוד מוגנים.

מגיל 3 ומעלה - יש תוכנית לחצי יום מ 8:30 עד 12 בצהריים או ליום מלא עד 15:30

עלות - 7,500SGD לגן טרום טרום חובה לסמסטר

11,500SGD לטרום חובה וחובה ליום מלא לסמסטר

יתרון: אם יש לכם ילדים בבית הספר – מאוד נוח שהם באותו מקום עם אותן חופשות ואותן שעות לימוד - 9-15:30. בנוסף, במידה וילדי הגן ימשיכו גם לבית הספר - המעבר יהיה חלק יותר. לומדים על תרבויות שונות וחוגגים חגים של כל העולם. מכיוון שהילדים לומדים במתחם בית ספר יש פיקוח צמוד על המורים והתכנים בגן. הילדים נהנים ממתקני בית הספר כמו בריכה לפעוטות, ספריה, מחשבים ומגרשי ספורט.

חסרון: עלות כספית גבוהה יותר מהגן היהודי, אין מורים דוברי עברית, אין זיקה ליהדות. גודל בית הספר יכול להיראות מאיים (אך באמת שהילדים מופרדים מילדי בית הספר).

http://www.ofs.edu.sg


גן סופרלנד

גן בשיטת מונטסורי, הדוגלת בהקשבה לטבעו של הילד. הגן הזה מלמד בשתי שפות - אנגלית וסינית.

מגיל 18 חודשים ועד גיל 6

הגן פעיל משעה 7 בבוקר ועד 7 בערב, מיום שני עד שישי וגם חצי יום שבת. ניתן להשאיר את הילד לחצאי ימים החל מהבוקר ועד הצהריים או מהצהריים ועד הערב.

עלות: 800SGD לחצי יום ו 1200SGD ליום מלא, לפני מס.

יתרונות: קבוצות של עד 10 ילדים בגילאים צעירים (עם 2-3 גננות) הגן נעים, שעות הפעילות ארוכות אם צריך, ומצד שני יש גם אפשרות לתת לילד להיות בגן 3 חצאי ימים בשבוע. בגילאים הצעירים הם אינם מקבלים ילדים חדשים בבת אחת אלא 1-2 בכל חודש כדי לתת לכל ילד חדש תשומת לב מרבית. יש חופש רק בחג המולד. הסעה זולה.

חסרונות: סינית - הילד ילמד שפה שאתם לא תוכלו לדעת.

http://www.superland.com.sg


הכפר הקטן Little Village

נמצא במרחק הליכה מה OFS ומאורצ'רד – נמצא בלב העיר אך מטפח ערכים כמו שמירה על הטבע, מיחזור ועידוד הסקרנות הטבעית של הילד.

מגיל 18 חודשים ועד גיל 6

עלות: החל מ 1000SGD לחצי יום וכ 1500SGD ליום מלא לחודש.

יתרון: זול יחסית, ניתן להיות בגן 3 ימים בשבוע, יש חופש רק בחג המולד.

חסרון: אין מזגן, אין הסעה, מצריך הרשמה מוקדמת מאוד, כלומר רשימת המתנה גדולה.

http://www.littlevillage.com.sg


בית ספר יסודי ותיכון בסינגפור OFS- Overseas Family School

רוב הילדים הישראלים לומדים ב OFS

העלות תלויה אם זה גן, בית ספר יסודי, חט"ב או תיכון – תיכון, למשל עולה 32,000SGD

מגילאי 3 ועד כיתה י"ב

כתובת:

25F Paterson Road
Singapore 238515
Republic of Singapore
Tel: (65) 6738 0211
Fax: (65) 6733 8825

www.ofs.edu.sg

ניתן לתאם פגישה עם נציג בית הספר או ליצור קשר ולהירשם באימייל.

מאפיינים עיקריים:

בית ספר בינלאומי אשר בו לומדים כ- 3500 תלמידים בתיכון מ- 70 ארצות שונות ומותאם לילדים המגיעים מכל העולם והמדברים בשפות שונות.

שפת לימוד- אנגלית.

בבית הספר הזה הילדים לומדים כיצד ללמוד, כיצד להכין מצגת וכיצד להציג בפני קהל – גם בכיתות הנמוכות. לומדים על מגוון רחב של נושאים ואישים בינלאומיים, לומדים שפות שונות ולומדים חשבון מזוויות ראייה שונות.

אין בבית הספר סובלנות לאלימות פיזית או מילולית. קיימת חובת הכנת שיעורי בית. המורים ברובם הגדול נחמדים מאוד ורוב הילדים מאוד אוהבים את בית הספר.

תוכנית SPP

ב OFS יש תוכנית ללימוד אנגלית לילדים ששפת האם שלהם אינה אנגלית. בתחילת הלימודים נערך לילדים מבחן ובו נקבע מה רמת האנגלית של הילד. הילד משולב בכיתות השונות לפי מבחן זה. ישנן 3 רמות לתמיכה באנגלית - 1 זו הרמה הבסיסית ביותר ובכל רבעון יש מבחן לבדוק האם הילד יכול לעבור לרמה הבאה – עד לשילובו בכיתות הרגילות. שיטה זו מאפשרות כניסה איטית ומובנית למערכת הלימודים ובה מכינים את הילדים בהתאם לדרישות ביה"ס. מניסיון אישי – המבחן והמורים מאבחנים מצוין היכן כדאי לשבץ את הילדים. גם אם נדמה לנו לפעמים שהילד יודע אנגלית טוב יותר – כדאי לתת למורים לעשות עבודתם.

תיכון

בתיכון הדרישות מהתלמידים עולות ובמיוחד לאור העובדה שבית הספר שייך לתוכנית IB

שיטת לימוד- ב- OFS התלמידים לומדים קודם כל - איך ללמוד. דגש מיוחד ניתן על כתיבת מאמרים, הצגת רעיונות, מצגות, עמידה מול קהל ועוד, דבר המכין את הילדים להמשך חייהם האקדמיים והמקצועיים בצורה מצוינת.

נבחנים בכתות ט-י IGCSE – 6-3 מקצועות , אשר אינם חובה אך מכינים את התלמידים לבחינת הבגרות. מומלצים לילדים המתכננים לעשות את הבגרות בסינגפור.

תלמידי יא – יב נבחנים לבגרות – מבחני IB מקסימום הנקודות- 45

מתוכם 3 נקודות מושגות: CAS- פעילויות מחוץ לכיתה- 1 נקודה, TOK – 1 נקודה, ונקודה נוספת-ETANDED ESSA . שאר 42 הנקודות מתקבלות מ- 6 מקצועות הכוללים –ספורט, מתמטיקה, מדעים לבחירה בין ביולוגיה, כימיה, פיסיקה או Ess- לימודי הסביבה, שפה- חייבים שפה ראשונה- יכול להיות כל שפה. אם זה עברית- הלימודים מתקיימים במתכונת מיוחדת – SELF STUDY , אנגלית, אפשר שפה נוספת- לדוגמה צרפתית, מקצוע חברתי כמו היסטוריה, אומנות, עסקים כלכלה.

ECIחובה לתלמידי ט-י 30 שעות פעילות של נושאי חברה שרות קהילתי ועוד במסגרת ביה"ס. מבחר גדול מאד של פעילויות – שמתוכן יכול התלמיד לבחור מה לעשות. פעילויות אלו- בנוסף למשמעות החינוכית שלהם, מפגישות את הילדים עם כל שאר הילדים בשכבה שלהם.

Theory of knowledge- TOK מקצוע מיוחד המלמד חשיבה, ביקורתיות, למידה בנושאים מגוונים.

135 - CAS שעות פעילות חובה בנושאים חברתיים, קהילה, ספורט, מוזיקה, ואומנות במהלך שעות ביה"ס ואחרי הלימודים. בנוסף לערכם הלימודי נפגשים הילדים עם כל שאר השכבה שלהם.

מבחני IB מתקבלים בישראל ובכל העולם.

ניתן גם לעשות בגרות ישראלית דרך האינטרנט ובתוספת דיפלומה של OFS.

פעילויות חברתיות של כל ביה"ס- UNאירוע בו מציגים ילדים מהמדינות השונות את עצמם לקהל התלמידים וההורים! לפעמים בתלבושות הלאומיות שלהם, ריקודים ומוזיקה.

גלובל פיקניק – פיקניק של כל בית הספר בו כל מדינה מכינה דוכן בו היא מאפשרת לכל בית הספר לטעום ממאכליה הלאומיים.

פעילויות חברה וספורט – בית הספר מאד מעודד השתתפות בפעילויות ספורט מגוונות ובפעילויות חברתיות של כל התלמידים. המורים הם אלו שאחראים בין שאר תפקידיהם על הנבחרות השונות, על פעילויות בהפסקות, על הפקת מופעי תלמידים וכן לוקחים חלק פעיל בעצמם ונותנים דוגמא אישית, מה שמאד מעודד את הילדים לקחת חלק.

UWC- United World College

כתובת- Dover Campus
1207 Dover Road Singapore 139654
T +65 6775 5344
F +65 6778 5846

uwcseadover@uwcsea.edu.sg

עלות 32,000SGD

דומה בתכניו ובתוכנית הלימוד ל OFS. השוני ביניהם הוא:

UWC נחשב לבית הספר הבינלאומי הטוב ביותר בסינגפור. הוא תובעני ורציני. יש בבית הספר הזה שאיפה גבוהה למצוינות ולכן לחץ גדול על התלמידים להגיע להישגים גבוהים, ואווירת התחרותיות, בעיקר בהישגים לימודיים, מאוד מורגשת.

בבית הספר UWC יש מגמת ספורט חזקה ונבחרות שונות. התלמידים נדרשים להשתתף בנבחרות ספורט ומועדונים שונים כדי למקסם את ציוניהם.

ניתן להצטרף לנבחרות הספורט גם ללא לימודים בביה"ס.

עלות הלימודים יקרה בכ-20% מ OFS, תור ההמתנה בעת הרישום מאוד ארוך, דמי ההרשמה גבוהים ואינם מוחזרים בשום מקרה.

בית ספר של יום ראשון Sunday School

עלות: 600SGD לסמסטר

פועל בכל יום ראשון בין השעות 9:30-12:30 בבוקר, ישנם לימודי עברית ותורה כולל התייחסות מיוחדת לחגים. לילדים רבים לימודים אלו מאפשרים שימור או למידה של עברית, של לימודי נושאים הקשורים ביהדות ובישראל ועוזרים גם בעת החזרה לארץ. הלימודים מתקיימים במבנה הגן היהודי.

http://www.manassehmeyer.edu.sg


חוגים לילדים

המגוון של חוגים בסינגפור רחב מאוד ומותאם לכל תחום עניין שיש לכם. אנו בחרנו את אלו שבהם התנסינו באופן אישי או שהומלצו לנו ע"י חברים. במקרים בהם החוגים מתאימים גם לילדים וגם למבוגרים – הם מופיעים בשני המקומות – לנוחותכם.

בלט לילדות
http://jazzcatsltd.com/jazzcatsltd.com/Welcome_to_Jazz_Cats.html

בלט לילדות ונערות
http://www.dancearts.com.sg/main.htm

בית ספר לריקוד לנערים ונערות-מגניב
http://www.oschool.com.sg/other_services.html

רכיבה על סוסים
http://www.horsecity.com.sg/contact.htm

סייף
http://www.zfencing.com/web1/our_salle.html

חוגי כדורגל לבנים

OFS - בבית הספר מתקיימים חוגי כדורגל בתשלום שמפורסמים בתחילת כל סמסטר, ניתן להשתתף מגיל 4

ISA – INTERNATIONAL SOCCER ACADEMY

ממוקם במתחם TURF CITY, מתאים לילדים החל מגיל 5-6, אימונים בכל השבוע כולל משחקי ליגה. מחירים סבירים ואימון מקצועי. ילדים ישראלים נהנים להתאמן שם http://www.isa.com.sg/

 

מורים לשחייה
הכרחי לכל ילד ללמוד שחייה בסינגפור בגלל ריבוי בריכות השחייה ללא מציל. יש מדריכים פרטיים המגיעים לבריכה בביתכם וכן יש קבוצות במתנ"סים– שם ניתן להיות חלק מנבחרת או להשתתף בחוגי מים שונים כגון קפיצות למים או שחייה צורנית.

שני המדריכים להלן באים ללמד בבריכה שלכם. נתן ליצור קבוצה קטנה ואז להוזיל עלויות. הם מתמחים בעבודה עם ילדים ממש צעירים, כדי שילמדו להסתדר במים, וגם לימודי שחיה.

כריס - 94777858

מגי – 98430626

נגינה

ישנם בתי ספר לנגינה הפזורים בכל רחבי העיר. הרמה טובה מאוד. אנחנו התנסינו בשיעורים ב OFS

Kawai Music School Paragon #05-01/03 טלפון 67320031

ג'יין 94797878 מורה פרטית טובה ונחמדה. באה לבית הלקוח.

ציור

http://www.studiomiu.com.sg/

יוגה

רותי ספיר 90258450 – מורה ישראלית עושה שיעורים גם לילדים, לנוער ולמבוגרים.

זומבה

גלי נידם גלייכר 90680750 – מורה ישראלית – עושה שיעורים לנערות ולמבוגרים.

שפות :

ניתן ללמוד בבתי ספר לשפות, מתנ"ס לסינית ולאנגלית

צרפתית - אליאנס - 67378422

אנגלית- ג'יל 92368902 מורה פרטית נחמדה. באה לבית הלקוח.

עברית- נטע וייס 83899952 , הלימודים בביתה

ציפי 90677470, הלימודים בביתה

E- TEACHER http://eteacherhebrew.com/courses

אתר ללימודי עברית ומקצועות ליבה בווידאו (ושפות נוספות) באמצעות תשתית האינטרנט. לימוד עברית עם מורים ישראלים באופן פרטני או בקבוצות. מיועד לילדים ולמבוגרים. מוכר למימון לעובדי נספחות ומשרד הביטחון. האתר מספק קורסים שונים לפי רמות. הומלץ על ידי משפחות מסינגפור שהתנסו בקורסים שונים (בעיקר תנ"ך, לשון, עברית)


חוגים ולימודים למבוגרים

ככלל-כמו כל דבר בסינגפור, החוגים כאן מתחלקים לשתי קבוצות- חוגים למקומיים וחוגים לזרים- Expats.

למקומיים - בכל שכונה ישנו מתנ"ס או Community Center בו מתקיימים חוגים בכל התחומים ברמה טובה ובמחירים עממיים. שווה לבקר במתנ"ס הקרוב או לפחות לבקר באתר http://www.pa.gov.sg/

מבחר החוגים גדול, ברמה טובה ובנוסף תזכו לחשיפה למקומיים, כולל תרבות וסגנון דיבור .

לחוגים עבור זרים- הדבר תלוי בתחום העניין שלכם. העיר הזו מלאה בקורסים שונים ומשונים בכל תחום, בכל רמה אך המחירים שונים מהמחירים במתנ"סים.

בנוסף, קיימים חוגים לילדים ולמבוגרים בבתי הספר או בגנים.

החוגים והלימודים פה הם תמיד באנגלית, אך אני לא מבטיחה שתבינו את כל מה שיאמר לכם. לעיתים האנגלית משובשת (סינגליש), ולעיתים היא עם מבטא משונה של המורים – מקומיים, אוסטרלים, אנגלים וכו'.


המלצותיי להלן הן על סמך התנסות אישית או של חברות/חברים.

ציור
http://www.studiomiu.com.sg/

צילום
http://francisleephotography.com/

נגינה

Kawai Music School Paragon #05-01/03 טלפון 67320031

ג'יין 9479-7878 מורה פרטית טובה ונחמדה. באה לבית הלקוח.

קרמיקה, בישול, ריקוד, ספורט, מוזיקה ועוד- במתנ"סים

ספורט

בכל בניין יש חדרי כושר מדוגמים, לשימוש הדיירים. ניתן לשכור את שירותם של מאמנים אישיים.

בנוסף, יש בעיר את כל סוגי הספורט כולל יוגה, טאי צ'י, פילאטיס ועוד. יש לחפש באינטרנט לפי תחום העניין שלכם.

יוגה
רותי ספיר 90258450 – מורה ישראלית עושה שיעורים גם לילדים, לנוער ולמבוגרים.

זומבה
גלי נידם גלייכר 90680750 – מורה ישראלית – עושה שיעורים לנערות ולמבוגרים.

אומנות
לכל אוהבי התרבות והאומנות- FOM FRIENDS OF MUSEUM – ארגון בהתנדבות ובו מגוון גדול מאד של קורסים, חוגים, טיולים ועוד. הארגון הוקם על ידי EXPATS במטרה לקרב את הזרים למוזיאונים של סינגפור ולתרבות של אסיה. קיימים 5 מוזיאונים מובילים אשר בהם ניתן לעשות קורס של כחצי שנה- ואחר כך להיות מדריכים בהתנדבות. עלות חברות היא 60SGD לשנה

www.fom.sg


סיורים בעיר

סיורים של כמה שעות בפינות חמד של העיר http://www.journeys.com.sg/singaporewalks/index.asp

סיורים המתאימים למשפחות וקצת עוזרים בהבנת מבנה העיר http://www.ducktours.com.sg/sp.php

סיורים של החברה להגנת הטבע הסינגפורית. http://www.nss.org.sg/

בישול – יש קורסי בישול במקומות שונים בעיר, ויש גם במתנסים במחירים ממש זולים. אנחנו התנסינו בקורסים במתנ"סים וכן גם:

http://www.corianderleaf.com/singaporeclassics.html

קרני תומר http://www.woknstroll.com.sg/ כולל סיורים קולינריים

שפות

ניתן ללמוד בבתי ספר לשפות, מתנ"ס לסינית ולאנגלית

צרפתית - אליאנס - 67378422

אנגלית- ג'יל 92368902 מורה פרטית נחמדה. באה לבית הלקוח.

עברית- נטע וייס 83899952 , הלימודים בביתה

ציפי 90677470, הלימודים בביתה


לימודי תעודה

לכל מקום, לימודי או לא, יש אתר, יש לחפש לפי תחום העניין שלכם.


לימודים אקדמיים

יש לשים לב שהדרישות פה הן די מחמירות. קודם כל יש להביא עמכם תעודות מלימודים קודמים, בנוסף הרישום לכל סמסטר נסגר כחצי שנה לפני תחילת הלימודים. הסמסטרים פה שונים מעט משל ישראל ומתחילים בינואר ובאוגוסט. הניסיון של חברים שלמדו פה מלמד שגם אם פספסתם את הרישום יש לכם אפשרות לנסות לגשת למוסד האקדמי ולשכנעם. זה עובד לפעמים. בסינגפור הרמה האקדמית טובה ובחלק מהחוגים אפילו מהטובות בעולם. המגוון רחב. יש לראות פרטים באתרי האוניברסיטאות השונות לפי תחום העניין שלכם. העלות לתואר היא כ 20,000SGD

 
לייבסיטי - בניית אתרים