מסלול ירוק - צ'יינה טאון

דף הבית >> טיולים >> טיולים בסינגפור >> מסלול ירוק - צ'יינה טאון

מסלול ירוק מסביב לצ'יינה טאון

את צ'יינה טאון כולם מכירים, אבל יש מסביב לה שטחים ירוקים המראים עוד זוויות של המקום. הם מתחלקים לכמה פארקים שניתן לטייל בהם ביום אחד או  בכמה טיולים.

Duxton Plain Park הוא מעין שביל רחב המקיף את הצד המערבי והדרומי של צינה טאון. אפשר להתחיל הטיול מכמה כיוונים- הראשון יהיה מרחוב  Neil Road הקרוב לציינה טאון וחוצה את רחוב Maxwell.   ב-  Neil Street 33 קיימת גלריה המציגה אומנות עכשווית מהודו- Indigo Blue Art . סגנון הבנייה המאפיין אזור זה הינו Shop House בהם הבית היה מחולק כך שלמטה התנהל העסק ןמעליו גרה המשפחה

פנו שמאלה לרחוב Duxton ותגיעו לשכונה סגורה ירוקה יחסית ובה בתי קפה ומסעדות. המשיכו מעבר למגרש החניה וכנסו לרחוב הקטן והמקסים שבו נמצאות מספר מסעדות טובות ויקרות יחסית. המשיכו ברחוב קטן זה עד לסופו וצאו לכיוון רחוב Crage או Neil . אתם נמצאים מתחת לקומפלקס הגדול הנקרא פיניקל Pinnical מגדלי דירות בבנייה ציבורית סינגפורית HDB המיועדת לאזרחים בלבד. ניתן לעלות לקומה ה-50 עם כרטיס הרכבת  Easy Link, לשלם 5 $ ולראות את סינגפור מלמעלה. מראה מרהיב

אזור ירוק נוסף נקרא Ann Sieng Hill על שמו של סוחר סיני עשיר שגר במקוםלרחוב  זה נכנסים מרחוב  South Bridge Road . הרחוב נמצא ממול למקדש הסיני החדש והגדול- הפגודה. זהו רחוב צר המביא אתכם לצ'יינה טאון של פעם, כשרק הגיעו המתיישבים הסינים. עיברו על יד בית הקפה הנחמד PS COFFEE – ועצרו אם בא לכם לשתייה קלה. המשיכו למטה דרך מדרגות העוברות בסככה מוצלת, הגיעו לרחוב  Amoy Street והמשיכו לאורכו מתחת למדרכה המקורה. הרחוב נשאר כפי שהיה בעבר- אך משופץ, עם בתי Shop House,  חנויות ומסעדות מקומיות. בערך בשלושת רבעי הרחוב תראו מצד ימים גינה ירוקה קטנה-היכנסו אליהפסלים של האומן הסינגפורי הידוע Aw Tee Hong’s  מפוזרים בגן שמאורגן לפי שיטת הפנג שוואי . בין הפסלים אפשר לראות תהלוכת ילדים עם מנורות Lanterns, סירת דיג , ועוד. פסליו נמצאים גם לאורך נהר סינגפור ומקומות רבים נוספים.
אפשר לצאת מהגן משתי יציאות- ולהגיע לרחוב Telok Ayer Road ברחוב זה נמצאים שלושה מבנים עתיקים ומיוחדים. הראשון הינו בניין בסגנון מזרחי- נקרא Nagore Durga Shrine והוא מעין מוזיאון קטן לקהילה מוסלמית מדרום הודו שהגיעה לסינגפור במאה ה-19. המשיכו הלאה והגיעו למקדש הסיני -

Thian Hock Keng Temple אחד העתיקים בסינגפור-משנת 1821 המוקדש לאלת הים Mazu. זהו מקדש טאואיסטי הוקייןסינים שהגיעו מחבל Hokkien, אשר נבנה על ידי יורדי ים כאות תודה להגיעם בשלום לסינגפור. המבנה הינו העתק של מקדש קיים בסין וכל חומריו, פסליו ושאר העבודות המיוחדות הובאו מסין לצורך בנייתו. פסל של אלת הים הובא מ  Fujian בשנת 1840.

המקדש יפה מאד ושופץ השנה. הקדישו לו זמן . בהמשך הרחוב נמצאת מסעדה לבנונית טובה שבה תוכלו לסעוד ולהיזכר במטעמי ישראל והאזור. בעל הבית מכיר ומכבד ישראלים ואפשר לשמוע ממנו סיפורים על לבנון והחיים בה.

המשיכו הלאה ועברו על יד מסגד  משנת 1827 אשר בנוי בסגנון מעורב הודימוסלמי.

חיזרו לצ'יינה טאון דרך רחוב Mc Cullum Street . והיישר ל-Ann Sieng . תעברו דרך מקדש קטן המקיים עוד מנהג סיני עתיק של "חתונות מתים"- מתוך אמונה בחיים שלאחר המוות.  לעיתים מתקיימת כאן "חתונה" בין שני צעירים שמתו ולא הספיקו להתחתן.  

כשתגיעו למרגלות הרחוב הקטן, פנו שמאלה לרחוב הנקרא- Kadayanallur St. בו נפתחו בשנים האחרונות מספר בוטיקים לבגדי גברים, חנות עתיקות מקסימה שעברה לכאן רק לאחרונה בשם – 

Mata Hari אמנם יקרה אך המוצרים באיכות גבוהה מאד, ויפה גם רק להסתכל ולשאול שאלותהמשיכו עוד קצת ופנו ימינה על יד בניין מחודש שהוא מלון בוטיק, והיכנסו לרחוב Erskin Road שבו נמצאת חנות נחמדה מאד של אופנהתיקים ואביזרים לבית בשם Egg 3 מומלץ לבדוק אם יש משהו  מעניין עבורכם. מכאן כבר קצרה הדרך לרחוב הראשי ולצ'יינה טאון המסורתית.

 

 

 

 

 

    

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים