מסעותיי באסיה - רחלי אורן

דף הבית >> מסעותיי באסיה - רחלי אורן

 
צילומים מטיולי באסיה
רחלי אורן
לאוסף הצילומים שלי מרחבי אסיה יש תפקיד חשוב בעיתות של עצב, משבר, געגוע ואף שעמום, אפשר לחזור ולהסתכל בהם כל פעם מחדש.
אני מתחילה לחייך ונרגעת כשאני עוברת ונזכרת בכל הטיולים שעשיתי, רואה את התמונות... הנה הטיול לתאילנד עם שי יערה ונטע. היינו רק יומיים בבנגקוק אבל פתאום הצלחנו ״לגלות״ אותה ולמצוא מקומות שעדין לא ראינו. ״מקדש פו״ שבו התחיל המסג' התאילנדי להתהוות - כל כך צבעוני ומקושט, ולהשתאות מחוסר הקשר בין יופי לבין עוני. בין יכולות טכנולוגיות לבין יכולות אנושיות. 
ואחרי זה הטיול שלי לבד לפיליפינים שהיה אחד משיאי הטיולים שלי, לבד בקצב שלי, ובלי הערות, שאלות וטענות! לבד עם הטעויות והבעיות- כמובן עם הפתרונות היצירתיים שלי והמקומות והאנשים שפגשתי.
הטיול לקמבודיה- הראשון שעשינו מאז הגענו לסינגפור, והמפגש המרגש עם מקדשי אנגקור!  הניסיונות להבין את המדריך המקומי, והחששות מאובדן הדרך, והבעיות העלולות להיות כרוכות בזה. ולאט לאט, נרגענו, והבנו שפני רוב אסיה הוא לשלום, לאירוח ולהבנה והערכה של השונה האחר! 
התחלנו לטייל ללא מדריכים, והנה זה פלא- הכול עובד ומצליח. אף אחד לא מנסה לגנוב או לסדר אותנו. כולם חייכנים ונעימים.
למדנו לקבל את הטעויות ואת תשלומי הכספים כעידוד למקומיים ולעוני שבארצם- ובמקום לחשוב שעבדו עלינו- ראינו זאת כזכות לעזור להם ולהתפתח! בבורמה שילמתי 150$ על שרשרת גד כתומה לזוג מקומי בהריון, וכשבדקתי בתל אביב את ערכה - ענה לי המוכר בלי להניד עפעף: ״אולי 10$״! ואני ברגע הראשון נעלבת וכועסת, וברגע השני  מחייכת ואומרת לעצמי, כמו שסמי לימד אותנו- או קי, עזרת לקהילה! עזרת למשפחה הגרה בצריף הרעוע להתפתח! כן כמובן, הטיול עם סמי וברכה לדרום וייטנאם! כמעט ולא הכרנו אחד את השני כשיצאנו לדרך. אך לאחר שסמי שר לנו סרנאדות לאורך הדרך, ולימד אותנו את חובותינו כתיירים להשקיע בתיירות המקומית- נהיינו חברים לדרך ולחיים.
ואחר כך עוד טיולים לוייטנאם, לאינדונזיה- לבאלי, ועוד מיני מקומות ומכל אחד מהם אני ״צורבת״ זיכרון משמעותי ומוסיפה עוד ידע והתנסות.
חלק מהטיולים נעשים רק כדי ליהנות ולנוח- חופים, איים, מלונות מדהימים ואוכל מצוין!
אבל רוב הטיולים שלנו מערבבים הכול ביחד. גם הנאה וכיף, אבל גם למידה ועניין .
כל אחד מאיתנו פה באסיה, לומד לזהות את המרכיבים המהותיים עבורו לטיול מוצלח, ואין אחד דומה לחברו! העיקר הוא לזכור מה טוב עבורך ומה מסב לך אושר והנאה ולבחור במסלול המתאים ליכולותיך ואהבותיך!
חם, לח, טיפוס או שיט, מלון כזה או אחר, עם מדריך ובלי מדריך- הכול בסדר! וכל אחד יתאים לעצמו את מה שטוב לו!
צאו לטייל וצלמו, כי אסיה כל כך שונה מישראל והמזרח התיכון- שרק טוב יכול לצאת מזה!

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים