משפט מעילה בכנסיה

דף הבית >> משפט מעילה בכנסיה

מעילה בכספים של כנסיית  CITY HARVEST
תרגמה רחלי אורן

היום 21/10/2015 הורשעו 6 ממנהיגי כנסיית CITY HARVEST אשר מעלו בכ 40 מליון $ סינגפורי מכספי התרומות של הכנסיה, ונמצאו אשמים בכל האשמות שהופנו כלפיהם. בין האשמים נמצא הכומר הראשי של הכנסיה,מנהל התרומות, מנהל הכספים, ומנהל ועדת הכספים
וכן אשתושל הכומר. הם הואשמו במעילה של 24 מליון$ מכספי התרומות לכנסיה, והעברתם לחשבון אשר מימן את קריירת הזמרה של אשתו של הכומר. לאחר שנגמר הכסף, לקחו עוד 26 מליון$ לכסות את הוצאותיהם. העונש הצפוי לכל אחד מהם הוא לפחות 20 שנה בכלא. כל השישה הפקידו ערבויות על מנת שיוכלו להיות בבתיהם עד קבלת פסק הדין.

זהו אחד הסיפורים המדהימים אשר נחשפו לפני כשנה (2014) בסינגפור.  תרמית של 6 ממנהיגי קהילה גדולה ומבוססת אשר "משכו", גנבו סכומי כסף ענקים מקרנות ותרומות של הכנסיה, והשקיעו אותם בקריירה הפרטית של אשתו של הכומר הראשי בכנסייה. 


בזמן חשיפת הסיפור לעיתונות, כבר התנהלה חקירה משטרתית במשך כעשר שנים, בעקבות פנייה של אחד מחברי הקהילה והכנסיה.
בטענות להגנתם, אמרו הנאשמים כי התכוונו להחזיר את כל הכסף אשר נלקח מהכנסיה, לאחר ש 200000 מתקליטיה של ה"זמרת" ימכרו, הערכה מופרזת ובלתי מבוססת לחלוטין לדברי השופט.
כ-130 מחברי הכנסיה באו לאולם המשפט לשמוע את הקראת פסק הדין.  למרות שהנאשמים המשיכו לטעון לחפותם גם לאחר שיצאו מהאולם , לא השתכנעו חברי הקהילה וגינו את המעשה.
פורסם בסטרייט טיים 
http://www.straitstimes.com/singapore/courts-crime/city-harvest-trial-verdict-due-for-six-accused-church-leaders

 
לייבסיטי - בניית אתרים