ראשי שנה באסיה אפריל 2013

דף הבית >> ראשי שנה באסיה אפריל 2013

 

שנה חדשה- השבוע  ליותר מעשר קבוצות אתניות בסינגפור

רחלי אורן
נכון שזה מבלבל, גם היום ראש השנה?  למי עכשיו?  שלנו היהודים בספטמבר- ממש אוטוטו, של הסינים היה בפברואר- רק חגגנו, הנוצרים מתחילים לספור בינואר- בגלל הלוח הנוצרי שאינו קשור לעונות השנה, אבל מסתבר שיש עוד המון תאריכים וחגיגות. 

ומאחר וחלק גדול מהחגים מבוססים על עונות השנה המשתנות, והעולם איננו אחיד, בעונותיו, בגשמים ובימים החמים, אנחנו לומדים כאן בסינגפור על מנהגים וזמנים לשמחות. 

  • ההודים מטמיל נאדו שבדרום הודו חגגו לפני כשבועיים את חג הולי- המסמל את תחילת האביב, ובשבוע הבא יחגגו את ראש השנה הנקרא- CHITHRAI ( שמו של החודש הרביעי בו נחגג ראש השנה )הוא ראש השנה של טמיל נאדו והשנה יתקיים 20/4 יום ראשון מהשעה 11:00 במרכז הקהילתי ב BUKIT BANJANG . לכבוד החג מציירים ההודים ציורים הנקראים RANGOLI על המדרכות והכבישים בדוגמאות מיוחדות במינן. כמו אצלנו גם להודים מאכלים המסמלים את התחלת השנה ואחד מהם סלט מנגו אשר טעמיו הינם חמוץ ומתוק, כמטפורה לחיים עצמם.
  • התאילנדים חוגגים השבוע את Songkran שהוא חג המים לציון תחילתה של שנה חדשה. קהילת התאילנדים בסינגפור- חגגה אתמול במרכז הקהילתי בסאמבוונג את בואה של השנה החדשה בברכות ורחיצת פניו של בודהה. 
  • הסיקים מצפון הודו התאספו אתמול במקדש שלהם ברחוב Towner לאחר שבשלושת הימים האחרונים קראו מהתחלה ועד הסוף את הספר הקדוש להם. באותו יום הם מציינים את הגורו הקדוש Gobind Singh אשר ניסח את העקרונות העיקריים של דתם.
  • אזרחי סרי לנקה בסינגפור חוגגים גם הם את ראש השנה היום בטכסי פונגה- ריטואל של תפילות וקידות וכמובן מנחות של עלי באטאל מקומיים ובקשת סליחה.
  • ואחרונים חביבים לכתבה זו, הם הנפאלים אשר חגגו את שנתם 2070 לספירתם לפני יומיים בקומזיץ באיסט קוסט - מזכיר לכם משהו?!

 

מדהים ומעורר השתאות, איך כולם בלי הבדל צבע, גזע או מין, בכל מקום בעולם חוגגים כמעט באותם זמנים את אותם החגים ואת אותן הברכות לשנה חדשה ולשלום והרמוניה!

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים