רנדי צוקרברג על טכנולוגיה וחינוך

דף הבית >> רנדי צוקרברג על טכנולוגיה וחינוך

חינוך וטכנולוגיה
מהעיתון המקומי

מכירים את זה, שכולם מתעסקים בפלאפון שלהם כל הזמן. הילדים על יד השולחן, או כל אחר הצהרים, וגם אנחנו המבוגרים, מציצים ב"מסך" כל רגע.
אז גם רנדי צוקרברג, אחותו של מארק צוקרברג ממציא הפייסבוק, מכירה
את התופעה מילדיה, ואיננה שמחה על כך בכלל. בארוחת ערב, לפני מספר ימים בסינגפור, היא ממליצה על שימוש מוגבל במחשב, בזמני ארוחות,
אחר הצהרים, ובזמן החופש. "המחשב איננו תחליף לעולם האמיתי. אבל עם אתם, ההורים, עסוקים כל רגע פנוי באפליקציות של המחשב, ילדייכם יעשו בדיוק אותו הדבר", היא ממשיכה. יש להגביל את הזמן, ולנצל אותו בצורה אחרת.
רנדי, עבדה שנים רבות בפייסבוק כמנהלת השיווק, אך פתחה ב-2011 חברת ייעוץ הנושאת את שמה צוקרברג, לשיווק וניהול. שווי החברה כ-100$ מליון דולר והיא מיעצת ללקוחות בכל העולם.
אך כשהשיחה מגיעה לשני ילדיה בן 4 ובן שנה, היא נוקטת בגישה אימהית וחינוכית, המגבילה את שעות ה"מסך", ובעד שעות חוץ, גינה, טיולים, ושיחה אחד עם השני.
היא מתארת את בנה בן ה-4 אומר לה "אוף, מה נעשה עכשיו? אנחנו הולכים לנהל שיחה...ולא נוכל להשתמש בשום "מוגיס". אנחנו ממש נדבר עכשיו?" בפרצוף עצוב.
לילדים יהיו שנים רבות בבגרותם, לעבוד מול מסכי מחשב, ואם הם מאד מתענינים בטכנולוגיה, כדאי לנצל זאת במשחקים, בקריאה ולימוד שפות זרות, ובאופן יצירתי, למשל משחקי תכנות עם רובוטים קטנים.
"כשהמצאנו את הפייסבוק חשבנו על תקשורת המונים שתקרב בין אנשים מכל העולם, אך במקום זה, נוצרו חומות ביננו לבין ילדינו".

http://www.straitstimes.com/singapore/virtual-world-is-no-substitute-for-real-one

 
לייבסיטי - בניית אתרים