שאלות ותשובות - דינה כרמי

דף הבית >> שאלות ותשובות - דינה כרמי
 

 

שאלות ותשובות בנושא ילדי בית ספר

לאיזה בית ספר לחזור?
 
לילדים הצעירים-  בדרך כלל מומלץ בית הספר השכונתי, הקרוב לבית כי העניין החברתי חשוב לא פחות, יש ערך להליכה יחד עם ילדי השכונה לבית הספר ,לנגישות (גם אחרי הלימודים) לקליטה רכה יותר.
 
לתלמידי תיכון-  חשוב העניין החברתי , אך גם תלוי בצוות בית הספר, אם הוא מאיר פנים ומגלה נכונות למצוא דרכים לקליטה מיטבית מבחינה לימודית, בהתאם למגמות או למקצועות הלימוד שהילדים מעוניינים בהם .
 
מתי להתחיל בתהליך הבדיקה?
כבר בינואר פברואר על מנת לבדוק את כל האופציות, ליצור קשר ולהיות מוכנים על כל המידע למועד הרישום, שחל בד"כ במרץ. בעיקר לתלמידי החטיבה והתיכון.
 
איזה סיוע מגיע לילדים בבית הספר?
אם הילדים שהו בחו"ל 4 שנים רצוף ומעלה- מגיעות להם שעות תגבור במקצועות רבי המלל, ולתלמידים החוזרים לכיתה ט' ומעלה מגיע ללמוד ולגשת למבחנים של עולים חדשים במקצועות העברית והיהדות.
 
איך מצמצמים פערים שם לעומת כאן?
ברב המקרים הילדים מתגברים די מהר על הפערים בעברית ומשתלבים בכיתה ומתקדמים בשליטה במקצועות אלה. (יש שעות פרטניות ועוד אפשרויות למטרה זו).
 
מה קורה עם חשבון/ מתמטיקה
יש הבדלים או פערים, אם בנושאי הלימוד ואם ברמה, ולכן חשוב לדעת מה לומדים בבית הספר שבחרתם בארץ, מהם ספרי הלימוד ומה מצפים עד סוף שנת הלימודים. אז יש להשלים עוד בחו"ל את הפערים, עם אופציה לקבל תגבור בקיץ בארץ לפני תחילת שנת הלימודים. 
 
זהו רק מקבץ של שאלות נפוצות ויש עוד, שמתייחסות לקליטה החברתית והלימודית בבית הספר, החוגים, תנועת הנוער ועוד. מודעות לדברים מראש מאפשרת לפעול נכון יותר ולמנוע או לצמצם מראש קשיים.
 
מאוד תלוי באופי, הנטיות, היכולות של הילדים ואופן ההתמודדות שלהם עם שינוי ומעבר, ההדגשים של ההורים, האפשרויות באזור המגורים ועוד, לכן חשוב לתת  מענה  נכון ומתאים לפי כל הפרמטרים.
 
אני מלווה משפחות מספר שנים  ואשמח לענות על כל שאלה ולסייע בכל הכרוך בחזרה שלכם מנת לעשות את המעבר רך ומוצלח ככל האפשר.
 
 
 
דינה כרמי dinacarmi@gmail.com
972547626546    +
www.dinacarmi.com
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים