BRB האתר המושלם לרילוקיישן

דף הבית >> BRB האתר המושלם לרילוקיישן
  
BRB תכף נשוב - האתר המושלם לרילוקיישן
סנדרה גמזון
האתר שהוקם רק לפני כחצי שנה על ידי שתי חברות טובות, לימור הדס זוננשיין ויעל מעוז שי הולך ותופס תאוצה, ובצדק. האתר מכיל מאמרים, בלוגים ומידע רחב בנושא הרילוקיישן. לימור ויעל שיתפו אותנו מעט בתהליך ההקמה והעבודה על האתר.
מה הרקע שלכן, מהיכן אתן  מכירות ואיך נולד הרעיון של להקים אתר כזה?
לימור הדס זוננשיין: עברה לגור בברלין בינואר 2013. בן זוגה של לימור קיבל הצעת עבודה משדרגת איכות חיים והם עברו עם תינוקת בת חודשיים ושני כלבים כעורים אך חינניים. לימור היא  מנהלת פרוייקטים ומוצר בתחום התכנה והאינטרנט.  בקורות החיים שלה ניתן למצוא אתרים ופורטלים, סטארטאפים וחברה סלולארית גדולה.
יעל מעוז שי: בעקבות הצעת עבודה שקיבל בן זוגה, עזבה בקיץ  2012 עם משפחתה (ילדה בת ארבע וחצי, ילד בן שנתיים וכלבה ג'ינג'ית) את תל אביב כדי לגור באנדורה, נסיכות זעירה בפירנאים.לפני כן עבדה כעורכת תוכן, כותבת מחקרים וניירות עמדה ועורכת משנה בתכנית הבוקר של "רשת".
איך אנחנו מכירות: אנחנו חברות כבר הרבה שנים. הכרנו, למרבה המבוכה, על ספת הפסיכו-ווט. שזה כמו פסיכיאטר, אבל לכלבים.  לשתינו היו כלבים עם הפרעות אישיות שנזקקו לפרוזאק.
האתר: הרעיון להקים את האתר עלה כתוצאה  מאלפי השיחות שניהלנו לפני המעבר של לימור ומשפחתה לברלין. יעל עזבה את ישראל  באוגוסט ועברה לחיות במקום שחיים בו שלושה דוברי עברית וארבעים יהודים שמדברים מעט מאוד. לפני המעבר, בנזוגה והיא התייעצו עם השלישיה דוברת העברית וקיוו לטוב. הפורומים והמידע ברשת לא ממש עזרו, אלא בעיקר  יצרו תסכול ובלבול. העזיבה הושלמה, מן הסתם, אבל זה לא היה פשוט: אף אחד לא מספר לך כמה זה מסובך להתנתק מרשות השידור ולהפסיק לשלם אגרה.
כשלימור ומשפחתה התחילו את תהליך הרילוקיישן שלהם, שלושה חודשים אחרי שמשפחתה של יעל הגיעה לאנדורה, הניסיון של המעבר בקיץ איפשר ליעל להציע ללימור עזרה ועצות כדי להקל עליהם בתהליך שהם עתידים לעבור (הגירה עם  בעלי חיים, למשל: מי שעשה את זה יודע  מדובר בתהליך מסתורי ומסויט שבמהלכו כל הזמן מבטיחים לך שאם לא תפעלי על פי ההנחיות הלא ברורות והסותרות אז הכלב שלך יגמור בתור מנה על שולחן במסעדה דרום קוריאנית).
שבוע אחרי שמשפחתה של לימור נחתה בברלין, בעודם ממתינים למכולה שלא הגיעה בזמן, ישנים על מזרונים מתנפחים ומקווים לטוב, לימור אמרה שהיא לא מבינה איך אין אתר כזה שמחזיק בתוכו את כל ה"תמיכה הטכנית" והנפשית  בתהליך המעבר. בהמשך היום, כבר היה לנו ברור שזה מה שאנחנו צריכות להקים. אז נכון שיש המון מאמרים ברשת, אבל הם מבולבלים וסותרים,  יש פורומים, אבל הם ממוקדים באיזורים גאוגרפיים. יש קהילות בפייסבוק, אבל הן סקטוריאליות: נשים ברילוקיישן, רילוקיישן למדינות שונות,  סטודנטים לרפואה בחו"ל וכו'.  הבנו שצריך מקום אחד. הניסיון שלנו לימד אותנו שמה שחסר זה אתר מסודר, מאורגן ומקיף שמשלב גם ידע פרוצדורלי, ידע על תהליכים - בירוקרטיים ונפשיים ומדריכים שימושיים. במקביל, היה חשוב לנו ליצור אוסף של ידע חוויתי של מי שכבר עברו רילוקיישן, מי שנמצאים במהלכו או עומדים לצאת אליו. אם יש משהו שלמדנו ברילוקיישן שלנו זה שמנסיון של אחרים, גם מחוויות ומסיפורי הגירה אפשר ללמוד המון וגם לחוות העצמה.
כיצד אתן מנהלות את העבודה בינכם (הבנתי שאתן לא גרות באותה מדינה, האם זה מקשה על העבודה?)
כאמור, לימור בברלין ויעל באנדורה. איך אנחנו עובדות? בסקייפ, בצ'אט בפייסבוק וב-whatsapp. אנחנו כל הזמן מדברות. כל הזמן. יש לנו מיליון שורות בצ'אט של הפייסבוק.  הטכנולוגיה עושה את זה אפשרי ופשוט יחסית. יש בקרים בהם אנחנו משאירות את הסקייפ פתוח ועובדות במקביל. למעשה, במאי לימור נסעה לביקור בארץ והיא שאלה את יעל אם להביא לה בקבוקים עבור הבן שלה מישראל. התחושה שלנו היא שאנחנו עובדות באותו משרד. שולחן ליד שולחן.
האם נדרשת הרבה עבודת תחזוקה? מאיפה המימון? מה התוכניות לעתיד? מה בנוגע למסחור ופרסום האתר?
נדרשת לא מעט עבודת תחזוקה. כיום הכל נעשה במימון עצמי, אך בעתיד הלא רחוק אנחנו מתכננות להכניס גם מפרסמים שיקלו על העניין. כמובן שלא נכניס פרסומות שיפגעו בגולשים, ותוכן שיווקי תמיד יסומן בהתאם. אנחנו מאמינות שהגולשים שלנו חכמים מספיק ותעמוד בפניהם האפשרות לבחור האם לצרוך את התוכן או לא, תמיד.
אילו תגובות אתן מקבלות מאנשים  ואיזה סיפורים פיקנטיים יש לכן על האתר?
התגובות מרגשות. התחושה היא שיש הרבה אנשים שחיכו ל"מקום" כזה ברשת ושקהילות אחרות ברשת נתנו להם מענה חלקי. אנשים חווים את כל קשת הרגשות בעקבות הסיפורים של אחרים שעברו את אותן חוויות, ועוקבים באדיקות אחר ההתגלגלות של הסיפורים שלהם.
סיפורים פיקנטיים: כותבת שלנו, שמטעמים מובנים שמה שמור במערכת, "הגרילה" בעקבות הכתיבה באתר מחזר. בהתחלה הוא שמר על מסתוריות, אחר כך נחשף וסיפר לה ששניהם מאותו הכפר, ובסוף... הסוף עדיין אינו ידוע, כי כל הסיפור הזה ממש בחיתוליו כך שזה למעשה סקופ :) אבל שששש...
הכותבים שלנו הם אנשים שהכרנו במהלך העבודה על הפרוייקט הזה. נשים וגברים, חלקם פנו אלינו וביקשו לכתוב, לאחרים אנחנו פנינו. אנחנו מגייסות גם מומחים בנושאים רלבנטיים ופונות אליהן בעצמנו. אנחנו מאמינות בזה שאנשים מעוניינים לתת לאנשים  ללמוד מהניסיון שלהם, בין אם הוא טוב ובין הוא רע. המחשבה בבסיס הקמת האתר הייתה לעזור בהתמודדות, ואנחנו מאמינות שידע הוא כוח - מי ששותפים בכתיבה באתר מבינים את זה ומבינים שהם נותנים לאחרים מתנה משמעותית - הניסיון והחוויות שלהם. במקביל, יש הרבה מאוד מאמרים שאנחנו כותבות בעצמנו, למשל, הסברים על התמודדויות שונות שכרוכות במעבר לחו"ל. בנוסף,  אנחנו מפרסמות מדי שבוע ראיון עם יזם או יזמת ישראלים שחיים בחו"ל.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים